My Father My Son. Puzzle-platformer o relacjach rodzinnych w grafice low-poly

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 1.02.2021, 14:43 Aktualizacja: 1.02.2022, 14:43
Krakowskie studio Blinkclick Games zapowiedziało swoją pierwszą grę. My Father My Son będzie puzzle-platformer w grafice 2,5D, w którym prześledzimy losy dwójki rozbitków na bezludnej wyspie. Kluczem będzie wykorzystanie mocnych i słabych stron każdego z tytułowych bohaterów, którzy stoczą walkę nie tylko z otaczającym ich nieprzyjaznym otoczeniem, ale również ze swoją przeszłością.
0 Udostępnień

Relacja ojca z synem wystawiona na próbę

Deweloperzy z krakowskiego Blinkclick Games postanowili wziąć na warsztat niełatwy temat relacji rodzinnych, a konkretnie – tych pomiędzy ojcem a synem. W My Father My Son gracze śledzić będą losy dwójki tytułowych bohaterów, którzy utknęli na bezludnej wyspie. Zarys fabularny wydaje się dość standardowy (zwykły wypad na morze kończy się katastrofą i walką o przeżycie), ale twórcy zapewniają, że mają coś ciekawego do opowiedzenia.

Pod względem rozgrywki My Father My Son będzie puzzle-platformerem (2,5D), w którym kluczowe będzie wykorzystanie mocnych i słabych stron każdej z postaci:

Silny, wysoki ojciec może wyważać drzwi, przepychać ciężkie przeszkody oraz podsadzać syna, który z kolei z łatwością przechodzi przez wąskie szczeliny i zwinnie wspina się na trudno dostępne wysokości.

Poruszając się w lewo lub w prawo, nasz duet będzie musiał rozwiązywać kolejne zagadki czy zmagać się z sekwencjami zręcznościowymi (widoczna na zwiastunie ucieczka przed głazem), a wszystko to zostanie przedstawione w minimalistycznej grafice low-poly, z której zasłynęło m.in. That Dragon Cancer.

Gra dla dwojga

Co ważne, każdą z postaci steruje się oddzielnie, dlatego w założeniu My Father My Son jest produkcją stawiającą na kooperację zarówno lokalną (współdzielony ekran), jak i online. Twórcy w informacji prasowej wspominali o różnych konfiguracjach sterowania – dla wersji na pecety będzie to „sterowanie za pomocą klawiatury, jednego albo dwóch padów lub dwóch rodzajów kontrolerów — wtedy jeden bohater sterowany będzie za pomocą klawiatury, a drugi za pomocą pada”.

Gra ukazać ma się w pierwszej kolejności na komputery osobiste (Steam) na początku 2022 roku. W przyszłości pojawią się również porty na konsole PlayStation, Xbox (zarówno starej, jak i obecnej generacji) oraz Nintendo Switch.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments