Na Zachodzie bez zmian. Pierwsze zdjęcie z serialu Netfliksa

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 6.05.2021, 12:54 Aktualizacja: 6.05.2022, 12:54
Prace nad serialem Na Zachodzie bez zmian są na wczesnym etapie produkcji, ale otrzymaliśmy już ich pierwszy efekt. Netflix podzielił się z widownią premierowym zdjęciem z nowej adaptacji słynnej powieści.
0 Udostępnień

Źródło: Flickr/Robert Couse-Baker – all quiet on the western front

Na Zachodzie bez zmian, czyli powieść napisana przez Ericha Marii Remarque’a, niemieckiego weterana I wojny światowej, doczekała się dwóch przeniesień na ekran. W 1930 roku w oparciu o nią wojenną opowieść nakręcił Lewis Milestone, a 49 lat później powtórzył to Delbert Mann. W naszym kraju bardziej znaną z adaptacji jest ta młodsza, w której wystąpili m.in. Donald Pleasence oraz Ian Holm.

Po kolejnych kilkudziesięciu latach książka Remarque’a ponownie posłużyła za materiał na scenariusz – tym razem przedsięwzięcia serialowego. Pod koniec poprzedniego roku ogłoszono, że platforma Netflix nabyła prawa dystrybucyjne do nowej, tym razem niemieckiej adaptacji. Początek produkcji przypadł na miniony marzec. Za kamerą stanął reżyser Edward Berger, a do głównej roli zatrudniono Daniela Brühla.

Fot. Netflix

Zdjęcia kręcone są w Pradze i otrzymaliśmy właśnie premierową fotografię z powstającego serialu. Charakteryzuje ją posępny nastrój oraz dominująca szarość. Biorąc pod uwagę obecność w kadrze licznych martwych ciał, można się spodziewać bezkompromisowego i sugestywnego ukazania wojennych realiów. Na ten moment nie wiemy, kiedy można się spodziewać premiery zapowiadanego serialu.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments