Nagrody MTV. Wielki triumf WandaVision

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 17.05.2021, 11:50 Aktualizacja: 17.05.2022, 11:50
Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej gali rozdania filmowych i serialowych nagród MTV. Szczególnie usatysfakcjonowane są platformy Netflix oraz Disney.
0 Udostępnień

Gdy platforma Disney+ trafi wreszcie do naszego kraju, to WandaVision przypuszczalnie będzie jednym z najchętniej wybieranych tytułów. Napływające z innych krajów świetne recenzje rozbudzają nadzieje związane z tą produkcją, a wysoką jakość serialu potwierdziły właśnie ogłoszone werdykty podczas gali wręczenia filmowych i serialowych nagród MTV.

WandaVision zdobyła aż cztery statuetki. Okazała się najlepszym serialem, pokonując m.in. The Boys. Ponadto w kategoriach aktorskich wyróżniono Elizabeth Olsen oraz Kathryn Hahn, a za najlepszą scenę walki uznano starcie Wandy z Agathą. Z ogółem pięciu nominacji, które otrzymał serial, nie udało się zwyciężyć jedynie Teyonah Parris. W kategorii Najlepszego bohatera wygrał bowiem Anthony Mackie ze swoją kreacją w The Falcon and the Winter Soldier.

 

Ogólnie platforma Disney+ zgarnęła sześć nagród. Tyle samo powędrowało w ręce Netfliksa. Raptem jedno wyróżnienie zyskał Amazon Prime Video. Najlepszym filmem okazał się Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze (od 12 lutego bieżącego roku dostępny na platformie Netflix), a pośmiertną nagrodę przyznano Chadwickowi Bosemanowi za rolę w Ma Rainey: Matka bluesa (także do obejrzenia na platformie Netflix).

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments