NBA 2K21. Spore zmiany w wersjach na konsole nowej generacji

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 22.10.2020, 12:32 Aktualizacja: 22.10.2021, 12:32
2K Sports nie ma ostatnio lekko, jednak po udanym złagodzeniu części krytycznych głosów, spowodowanych wprowadzeniem niepomijalnych reklam w grze za pełną cenę, deweloperzy postanowili przybliżyć graczom, czego dokładnie można się spodziewać od NBA 2K21 na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
0 Udostępnień

NBA 2K21 na nową generację – gra warta wysokiej ceny

Sprawa najważniejsza – z nowego NBA 2K mają zostać usunięte reklamy, które wyświetlają się pomiędzy kolejnymi meczami. Twórcy poinformowali o tym na twitterowym koncie serii. Po tym, jak gracze i branżowe media skrytykowali kontrowersyjne rozwiązanie monetyzacyjne 2K Sports, deweloperzy postanowili naprawić swój błąd. W oświadczeniu zapewniono, że nachalne reklamy były czymś, czego w 2K nikt nie planował. Spoty miały być bezpośrednio połączone z 2KTV i dlatego wyświetlały się one tak często.

Wciąż brakuje jednak pewności, czy filmiki promujące znikną całkowicie z gry, zabrakło bowiem jednoznacznego odcięcia się od tak agresywnych metod monetyzacji. Warto również przypomnieć, że NBA 2K21 zawiera mikropłatności, które w bezpośredni sposób wpływają na rozgrywkę.

Starczy jednak o kontrowersjach, ponieważ oprócz oświadczenia na Twitterze, deweloperzy opublikowali długi post na blogu PlayStation, w którym przybliżają, jakich nowości można oczekiwać od NBA 2K21 na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Zmian ma doczekać się przede wszystkim system przydzielania cech i umiejętności. Od teraz będzie można stworzyć zawodnika w większym stopniu dopasowanego do stylu rozgrywki gracza. Zniknąć mają wykresy z predefiniowanymi umiejętnościami, a całość opierać się na statystykach, których wartość będzie można zmieniać w zależności od kondycji zawodnika.

Do tego nie zabraknie zmian dotyczących sztucznej inteligencji naszych podopiecznych – przede wszystkim mają oni lepiej radzić sobie z piłką, a a sama gra premiować będzie stosowanie wcześniej opracowanych taktyk.

NBA 2K21 pojawi się na konsolach nowej generacji w dniu pojawieniu się sprzętu w sklepach – dla Xbox Series X|S będzie to 10 listopada, fani Sony natomiast poczekają do 19 listopada. Sugerowana cena produkcji w wersji podstawowej to około 350 zł. Na początku października opublikowano zwiastun prezentujący, jak będzie sprawdzać się gra na wspomnianych sprzętach.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments