Netflix: 5 filmów i seriali na najbliższy weekend!
To właśnie życie – w Netflix od 6 listopada
Piątkowy wieczór użytkownicy serwisu będą mogli spędzić na śledzeniu losów pewnych mieszkańców Nowego Jorku, których delikatnie ujmując, życie nie rozpieszcza. Melodramat z 2018 roku w reżyserii oraz oparty na scenariuszu Dana Fogelmana to dopiero drugi pełnometrażowy film tego twórcy. Zadebiutował pięć lat temu Idolem. O ile historia z Alem Pacino w roli głównej koncentrowała się stricte na jednym protagoniście, tak To właśnie życie ma charakter nowelowy.
Na ekranie nie zabraknie wielu rozpoznawalnych twarzy. Wśród obsady aktorskiej znaleźli się bowiem m.in. Oscar Isaac, Olivia Wilde, Anette Bening, Jean Smart czy Antonio Banderas. Fogelman w swoim dziele pragnął pokazać, jak o przebiegu ludzkiego życia potrafią decydować detale i czasami jedna mała decyzja lub ułamek sekundy potrafią diametralnie zmienić jego oblicze.
Citation – w Netflix od 6 listopada
Jeżeli wśród użytkowników platformy są takie osoby, którym pojęcie Nollywood jest obce, to niebawem może się to zmienić. W piątek do bazy danych serwisu trafi bowiem Citation – reprezentant nigeryjskiej kinematografii. Dwuipółgodzinny film został wyreżyserowany przez Kunle Afolayana – reżysera niezwykle elastycznego, który w swojej stosunkowo krótkiej karierze artystycznej zdążył już nakręcić horror, komedię, thriller czy dramat. W najnowszym dziele miesza ze sobą dwa ostatnie z wyszczególnionych gatunków, dodając do tego ważny głos społeczny.
Citation to opowieść o ambitnej, zdolnej studentce (w tej roli debiutująca na dużym ekranie Temi Otedola), która na swojej drodze spotyka cenionego wykładowcę. Młoda kobieta staje naprzeciw nigeryjskiego środowiska akademickiego, gdy zgłasza, że uczony próbował zmusić ją do stosunku płciowego. Scenariusz do filmu przygotowano w oparciu o autentyczne wydarzenia.
Country-hop – w Netflix od 6 listopada
W naszym zestawieniu czas na propozycję z gatunku reality-show. Country-hop to składająca się z dwunastu epizodów produkcja, w której łączą się dwa stojące wobec siebie w opozycji światy: country oraz hip-hop. Pierwszy reprezentuje pochodzący z Teksasu amerykański piosenkarz i autor tekstów, Coffey Anderson. Drugi natomiast jego żona, Criscilla – znakomita tancerka, mogąca się pochwalić doświadczeniem we współpracy z takimi artystami jak Snoop Dogg, Rihanna czy Britney Spears.
Widzowie Country-hop otrzymają szansę na wniknięcie w życie prywatne pary, poznając jej najskrytsze sekrety. Dla bohaterów reality-show nie ma tematu tabu i otwarcie opowiedzą o wszelakich trudach i problemach, z którymi na co dzień mierzą się na polu rodzinnym, prywatnym czy zawodowym.
W pułapce, sezon 2 – w Netflix od 7 listopada
Baltasar Kormákur, reżyser świetnie przyjętego w naszym kraju Everestu, powraca z drugim sezonem W pułapce. Pierwsza część jego serialu zebrała znakomite noty, kradnąc serca także polskiej widowni. W weekend użytkownicy Netflix będą mogli obejrzeć kontynuację islandzkiego kryminału, na którą, podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony produkcji, składa się dziesięć, około godzinnych odcinków. Dzieło Kormákura zawiera wszystkie najważniejsze elementy, które powinny się znaleźć w rasowym, pierwszorzędnym kryminale.
Są bowiem zagadkowe morderstwa, wciągająca, skomplikowana intryga, dawka przemocy, naznaczony rozmaitymi problemami protagonista, a do tego ciężki, wzbudzający wręcz klaustrofobiczne uczucie, klimat akcji osadzonej w zaśnieżonym, odciętym od reszty świata rybackim miasteczku. Pozostaje mieć nadzieję, że sequel dorówna poziomem poprzednikowi, na co wskazują dotychczasowe opinie osób, które miały już okazję obejrzeć drugi sezon poza platformą Netflix.
Ukryta gra – w Netflix od 8 listopada
Weekend zostanie domknięty netfliksową premierą filmu Łukasza Kośmickiego. Reżyser i zarazem scenarzysta Ukrytej gry, która na kinowym ekranie zadebiutowała jesienią poprzedniego roku, zebrał do swojego dzieła międzynarodową obsadę – m.in. Amerykanina Billa Pullmana, Holenderkę Lotte Berbeek czy Rosjanina Aleksieja Sieriebriakowa. Nie brakuje także polskich akcentów, na czele z Robertem Więckiewiczem. W takim towarzystwie zostają zabrani widzowie do dekady lat 60., gdy toczy się zimna wojna.
Amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Główny bohater opowieści ma za zadanie stanąć na terenie naszego kraju do szachowej rywalizacji z Aleksandrem Gawryłowem. Konfrontacja odbędzie się w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki. Szachowe zmagania stanowią jednak wyłącznie przykrywkę dla szpiegowskiej rozgrywki i kluczowych dla losów świata wydarzeń, rozgrywanych poza biało-czarną planszą.