Netflix zrobi animowaną adaptację Cupheada!

Stanisław Odoj Seriale Publikacja: 11.07.2019, 8:30 Aktualizacja: 11.07.2019, 8:30
Cuphead, zręcznościowa gra indie z 2017 roku, sprzedał się nakładzie 4 milionów egzemplarzy. Netflix i Kings Feature Syndicate, amerykański wydawca komiksów, połączą siły by stworzyć animowaną serię opartą na grze!
tesla cuphead elon musk
0 Udostępnień

Historia sukcesu Cupheada

Cuphead, dzieło studia indie MDHR, spotkał się z jednogłośnie pozytywnym przyjęciem, zarówno przez graczy jak i krytyków. Grafika gry jest oparta na ręcznie rysowanych animacjach inspirowanych klasycznymi kreskówkami ze studia Fleischnera, sięgającymi lat 30 XX wieku.

W 2017 roku Cuphead wygrał nagrodę BAFTA za najlepszy soundtrack i Game Awards za najlepszą grę indie. Produkcja znana jest też z bardzo wysokiego poziomu trudności.

Jak będzie wyglądał nowy serial Netflixa?

Animowana komedia będzie oparta o postacie z gry, czyli Cupheada i jego brata, Mugmana, którzy przegrali swoje dusze podczas gry w karty z diabłem.

The Cuphead Show!, bo tak nazywać się będzie nowy serial Netflixa, będzie pierwszą długometrażową animacją King Feature. King Feature posiada prawa do komiksów takich jak Garfield, Popeye i Archie. Praca nad serialem jest częścią długoterminowej strategii wydawcy, który chce zbudować serię franszyz na wielu platformach.

Cuphead to nie jedyna produkcja serwisów streamingowych, która ma być oparta na grze komputerowej. Zaraz ukazać ma się serial Wiedźmin, Showtime właśnie produkuje serial oparty na Halo, a Ubisoft pracuje nad Skull & Bones, czyli serialu opartym na świecie Myst’a.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments