Netflix: 5 filmów i seriali na najbliższy weekend!

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 19.06.2020, 15:28 Aktualizacja: 19.06.2021, 15:50
Po długim, kilkudniowym okresie wypoczynku należało powrócić do codziennej rzeczywistości i najbliższy weekend nie będzie już tak wyjątkowy. Na szczęście niezmienna pozostaje polityka serwisu Netflix, zgodnie z którą każdego tygodnia na platformę trafiają filmowe oraz serialowe nowości. Oto zestawienie pięciu najciekawszych premier w wypożyczalni.
W rytmie bossa novy. Premiera 2. sezonu w Netflix już w czerwcu!
0 Udostępnień

Wybory Paytona Hobbarta, sezon 2 – w Netflix od 19 czerwca

Do wyborów w naszym kraju teoretycznie pozostał nieco ponad tydzień, ale polityczne wydarzenia w życiu Paytona Hobbarta będziemy mogli poznać już od piątku. Podobnie jak w przypadku pierwszego sezonu, drugi także liczyć będzie osiem okołogodzinnych odcinków. W najnowszych epizodach czeka nas przeskok na osi czasu i nowe wyzwania przed tytułowym bohaterem.

W drugim sezonie Payton, od dziecka pragnący zostać prezydentem kraju, nie jest już uczniem szkoły średniej, lecz studentem nowojorskiego uniwersytetu, a walka o fotel lidera samorządu uczniowskiego przeobraża się w zmagania o dostanie się do Senatu. Rywalką Paytona jest Dede Standish – przekonana o swoim triumfie doświadczona polityk.

W rytmie Bossa Novy, sezon 2 – w Netflix od 19 czerwca

Czas na następną kontynuację. Do popularnego serwisu trafią bowiem nowe odcinki brazylijskiej produkcji W rytmie Bossa Novy. To historia Malu, która postanowiła przeprowadzić się z mężem do Rio de Janeiro, aby w tej potężnej metropolii otworzyć restaurację. Niestety, życie kobiety zamieniło się w istny dramat – partner ją zostawił, w dodatku bez żadnych pieniędzy. Ambitna kobieta nie zamierza się jednak poddawać i zrobi wszystko, aby wyjść na swoje.

W drugim sezonie akcja zostaje przesunięta do przodu i lata 50. zamienione na 60. Malu, która w pierwszej części serialu stała się biznesmenką i weszła w posiadanie muzycznego klubu, kontynuuje swoje dostatnie życie, na jakie zapracowała ciężką pracą oraz determinacją. Problemy się jednak nie skończyły, a w najnowszych odcinkach możemy się spodziewać rozbudowanych wątków z życia prywatnego oraz zawodowego przyjaciółek i innych bliskich osób protagonistki. Dla bohaterek główny cel pozostaje jeden – pokazać siłę kobiet w tych obszarach codzienności, w których dominują mężczyźni.

Poczujcie rytm – w Netflix od 19 czerwca

Taniec to ważny element ludzkiego życia – tańczymy na weselach, urodzinach czy dyskotekach; tańczą artyści na muzycznych koncertach, a nie brakuje telewizyjnych produkcji, których uczestnicy otrzymują szansę na zademonstrowanie popisów tanecznych. Taniec to także symboliczny bohater nowej amerykańskiej komedii Poczujcie rytm. W roli głównej występuje młoda wokalistka Sofia Carson.

April, oczywiście z zawodu tancerce, choć nie brakuje nietuzinkowego talentu oraz doświadczenia, to ostatnie zdarzenia do najprzyjemniejszych nie należały – boleśnie zderzyła się bowiem z rzeczywistością na Broadwayu. Ze względu na swoją ambicję protagonistka nie do końca jest w stanie przyznać się do niepowodzenia, niemniej musi sobie wyznaczyć nowy kierunek w karierze. Postanawia wrócić do rodzinnego miasta, aby tam dalej kształcić młode pokolenia. W przypadku jednej z grup zadanie nie będzie takie proste i trafiają się niezwykle problematyczne podopieczne. Potencjału im jednak nie brakuje, zatem zdeterminowana April zrobi wszystko, aby postawić na swoim i zdążyć przygotować zespół do zawodów.

Sierpień w hrabstwie Osage – w Netflix od 19 czerwca

Najczęściej w naszym cotygodniowym zestawieniu proponujemy świeżo wyprodukowane filmy oraz seriale, ale nie zapominamy o tym, że do Netflix trafiają także starsze pozycje. Jedną z nich jest Sierpień w hrabstwie Osage – mający premierę już siedem lat temu dramat z elementami komedii – dopiero drugi pełnometrażowy film w karierze Johna Wellsa. Specjalizujący się w pracy przy telewizyjnych projektach filmowiec był w stanie zebrać znakomitą obsadę.

I tak w Sierpniu w hrabstwie Osage zobaczymy Meryl Streep oraz Julię Roberts, które za wykreowane na planie u Wellsa rola otrzymały nominacje do statuetek Oscara oraz Złotego Globu. Ponadto na ekranie pojawią się Ewan McGregor, Benedict Cumberbatch oraz Sam Shepard. W omawianym filmie podstawowy wątek fabularny stanowi rodzinne spotkanie. Skonfliktowani ze sobą, pozbawieni przez długi czas bezpośredniego kontaktu członkowie familii zasiadają przy wspólnym stole. Czy uda im się pogodzić i zażegnać trwającemu od lat rodzinnemu sporowi?

One Way for Tomorrow – w Netflix od 19 czerwca

Brazylijski serial W rytmie Bossa Novy to nie jedyna nie amerykańska produkcja, która znalazła się w naszym zestawieniu. Teraz przenosimy się do na wschód, gdzie powstał pierwszy oryginalny turecki serial dla Netflix. Pociąg jest środkiem komunikacji, w którym spotyka się wielu ludzi. Z jednymi, z którymi dzieli się przedział, relacja dobiega końca na przywitaniu, z innymi można zamienić więcej słów. Dla bohaterów omawianego serialu podróż pociągiem to szansa na zbudowanie silnej, wartościowej relacji.

Reżyserią filmu zajął się Ozan Aciktan – niegdyś specjalizujący się głównie w klasycznych komediach, ale w ostatnich latach nieco zmienił kierunek i postawił na tworzenie odmiennego gatunkowo kina. Części polskiej widowni znany może być serial Atiye, ale tak naprawdę dopiero One Way for Tomorrow pozwoli na zapoznanie się z talentem tego artysty. W premierowej pozycji na Netflix Aciktan proponuje użytkownikom serwisu śledzenie rozwoju relacji dwojga ludzi, którzy podczas podróży pociągiem stają się wobec siebie wyjątkowo otwarci i podejmują rozmowę na wiele, nawet szczególnie prywatnych, tematów.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kinga
kinga
3 lat temu

Teraz to każdy z nas ma sporo czasu na oglądanie filmów i wszelkich seriali. Mnie się udało ostatnio obejrzeć Zenka na vod tvp. Nawet nie sądziłam, że ten film tak mi się spodoba.