Netflix pokazał zwiastun dokumentu o Chadwicku Bosemanie, odtwórcy Czarnej Pantery

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 14.04.2021, 12:44 Aktualizacja: 14.04.2022, 13:00
Już niebawem na platformie Netflix zagości nowy film dokumentalny. Poświęcony on został zmarłemu w zeszłym roku aktorowi Chadwickowi Bosemanowi.
0 Udostępnień

Źródło: Marvel Entertainment/YouTube

Niespodziewane odejście Chadwicka Bosemana wstrząsnęło światem filmu. Walka amerykańskiego aktora z rakiem nie była powszechnie znana i tym większe zdumienie wywołał fakt, że odtwórca Czarnej Pantery i jeden z bardziej rozpoznawalnych aktorów z uniwersum Marvela odszedł w wieku zaledwie 43 lat.

W tym roku pamięć o Bosemanie będzie szczególnie pielęgnowana. Został nominowany do Oscara za pierwszoplanowy występ w filmie Ma Rainey: Matka bluesa. W historii rozdań statuetek Akademii mieliśmy już przyznawanie pośmiertnych wyróżnień – tak było w przypadku Petera Fincha (Sieć) oraz Heatha Ledgera (Mroczny Rycerz). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że stanie się podobnie z Bosemanem.

Ponadto na platformę Netflix trafi niebawem dokument poświęcony czarnoskóremu aktorowi. Premiera Chadwick Boseman: Portrait of an Artist odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 kwietnia. Szereg znanych osobistości z filmowej branży wspomni bohatera dokumentu, m.in. reżyser Spike Lee oraz aktorzy Denzel Washington i Viola Davis.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments