Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #10

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 22.11.2019, 11:00 Aktualizacja: 22.11.2019, 11:00
Nowy weekend oznacza poszerzenie filmowej oraz serialowej bazy na Netflix. Prezentujemy zestawienie wybranych pięciu nowości, jakie w ciągu najbliższych dni pojawią się w popularnej internetowej wypożyczalni. Znajdują się wśród nich filmy biograficzne, seriale oraz coś dla najmłodszych!
seriale i filmy netflix na weekend
7 Udostępnień

Maria Skłodowska-Curie – na Netflix od 22 listopada

Są postaci historyczne, które ze względu na swoje osiągnięcia naukowe czy barwny życiorys zasługują na filmową biografię. We współpracy czterech krajów (Polski, Belgii, Francji oraz Niemiec) powstał ekranowy utwór opowiadający o wybitnej chemiczce Marii Skłodowskiej-Curie. Obraz wyreżyserowała Marie Noelle (Ludwik Szalony), mająca już wcześniej doświadczenie w kręceniu biografii, w tytułową rolę zaś wcieliła się Karolina Gruszka. Czy film okaże się dziełem na miarę dokonań jego bohaterki?

Opowieści z narkoświata: Sezon 1 – na Netflix od 22 listopada

Fabularnych produkcji o kulisach narkotykowego świata powstało w ostatnich latach co nie miara. Teraz będzie możliwość obejrzenia kolejnej – tylko że w formie dokumentalnej. Serial ukazuje działanie dwóch stron – zarówno przemytników i handlarzy, jak i służb policyjnych. Czy taka dokumentalna opowieść może okazać się atrakcyjniejsza od choćby Narcos?

Dolly Parton’s Heartstrings: Sezon 1 – na Netflix od 22 listopada

Dolly Parton – jedna z najpopularniejszych artystek country, mająca trzy nominacje do Złotego Globu, powraca do świata filmu. Pierwszoplanową rolę zagrają jednak… jej piosenki. To właśnie utwory Parton stanowią podstawę dla historii, jakie zostaną opowiedziane w ośmiu odcinkach pierwszego sezonu Dolly Parton’s Heartstrings. Wokalistka będzie się pojawiać, ale raczej symbolicznie, niemniej serial ten to obowiązkowa pozycja dla sympatyków jej piosenek. W końcu przede wszystkim o muzykę tu chodzi.

Dinołaczka – na Netflix od 22 listopada

Pamiętacie Lunch – postać z Dragon Ball, która na skutek kichnięcia zmieniała charakter o sto osiemdziesiąt stopni? Podobną przemianę, choć z powodu złości, przechodzi Naoko. Gdy mieszkanka nie tak zwykłego miasteczka (które odwiedzają zaprzyjaźnieni kosmici, a nauczyciele są robotami) nie panuje nad emocjami i nerwami, staje się dinozaurem Gauko, czego nie jest świadoma. Prowadzi to do wielu szalonych przygód.

Wieczór gier – na Netflix od 23 listopada

Na koniec coś komediowego. Regularnie występujący w filmach o zabarwieniu humorystycznym Jason Bateman (Szefowie wrogowie, Zamiana ciał) oraz nominowana do statuetki Oscara za drugoplanową rolę Rachel McAdams (Spotlight, Detektyw, Sherlock Holmes, Pamiętnik) to główne nazwiska w obsadzie Wieczoru gier – produkcji wyreżyserowanej przez duet John Francis Daley – Jonathan Goldstein.

Bohaterowie mają zwyczaj umawiania się ze znajomymi i organizowania wspólnych gier oraz zabaw. Nowym pomysłem jest rozwiązanie sprawy morderstwa z podstawionymi zbirami i agentami federalnymi. Problem pojawia się wtedy, gdy niewinna fabuła przestaje być częścią rozgrywki…


Jeżeli nie przypadły ci do gustu propozycje z tego tygodnia, sprawdź gdzie oglądać seriale w ten weekend lub zapoznaj się z nowszymi lub nieco starszymi filmami i serialami z oferty Netflix. Proponujemy je co tydzień!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments