Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #13

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 13.12.2019, 14:00 Aktualizacja: 13.12.2020, 13:21
W niniejszym artykule nasze cotygodniowe zestawienie weekendowych premier na platformie Netflix musimy rozszerzyć o jeden dzień. Dopiero w poniedziałek bowiem na użytkowników internetowej wypożyczalni czeka sporo nowości, z grona których przybliżamy najciekawsze pozycje. Przyszły tydzień stał będzie pod znakiem klasyki!
propozycje seriali i filmow w netflix - scarface
22 Udostępnień

6 Underground – na Netflix od 13 grudnia

Zaczynamy od oryginalnej produkcji Netflix. Michael Bay, twórca takich hitów jak Bad Boys, Twierdza czy Wyspa, powraca z nowym filmem! Reżyser z Kalifornii do swojego najświeższego projektu zatrudnił Ryana Reynoldsa (Deadpool, Safe House) oraz Mélanie Laurent (znaną głównie z dokonań aktorskich, lecz mającą na swoim koncie również reżyserskie osiągnięcia, np. interesujący dramat Oddychaj).

W 6 Underground tytułowa szóstka to grupa wyspecjalizowanych osób, jaka podejmuje się ważnej misji, w której (co zaskakujące) ważą się losy świata. Dla fanów kina akcji w wykonaniu Baya pozycja obowiązkowa.

Człowiek z blizną – na Netflix od 16 grudnia

Do początku lat 70. gangstera z charakterystyczną blizną utożsamiano z Paulem Munim – odtwórcą głównej roli w filmie Howarda Hawska. Dzisiaj o mającym austro-węgierskie pochodzenie aktorze pamiętają już nieliczni, a hasło Człowiek blizną przywodzi na myśl przede wszystkim Ala Pacino. Jeden z najlepszych filmów Briana De Palmy powraca na Netflix po ponad rocznej przerwie i widzowie otrzymują ponowną okazję do zapoznania się z tą kultową pozycją kina gangsterskiego.

Wrogowie publiczni – na Netflix od 16 grudnia

Pozostajemy przy tematyce gangsterskiej, ponieważ czas na kolejny powrót – do oferty Netflix ponownie trafia historia Johna Dillingera. Wrogowie publiczni Michaela Manna, mający w sobie wiele ze znakomitej Gorączki tego samego reżysera, to blisko dwuipółgodzinny dramat biograficzny w gwiazdorskiej obsadzie. W rolę Dillingera, słynnego amerykańskiego przestępcy z lat 30. XX wieku, wcielił się Johnny Depp, ścigającego go Melvina Purvisa natomiast zagrał mający w swoim dorobku statuetkę Oscara Christian Bale.

Ray – na Netflix od 16 grudnia

Jeszcze jedna pozycja biograficzna. Tym razem muzyczna. Mająca nominacje w sześciu Oscarowych kategoriach (w dwóch z nich udało się wygrać – najlepszy aktor pierwszoplanowy oraz najlepszy dźwięk) opowieść o Rayu Charlesie – wybitnym pianiście, jednym z prekursorów gatunku rhythm and blues. W dziele Taylora Hackforda znalazło się miejsce dla rozmaitych wątków zarówno z długiej muzycznej kariery niewidomego artysty, jak i z jego nierzadko burzliwego życia prywatnego.

Senna – na Netflix od 16 grudnia

W kinach można jeszcze oglądać fenomenalnie udźwiękowiony oraz zmontowany Le Mans ’66, na Netflix zaś pojawi się okazja na poznanie innego historycznego bohatera torów wyścigowych. Senna to dzieło specjalisty od wielkich biografii Asifa Kapadii (Amy, Diego), który przed niemal dziesięciu lat nakręcił dokumentalną opowieść o Ayrtonie Sennie – brazylijskiej legendzie Formuły 1.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments