New World. Premiera gry Amazona przesunięta z powodu koronawirusa

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 10.04.2020, 13:33 Aktualizacja: 15.06.2021, 11:00
Co prawda nie minęła nawet połowa kwietnia, ale wielu graczy wybiega myślami w kolejne miesiące, dumając nad następnymi premierami gier. Nie wszystkie trafią na rynek planowo. Dotyczy to także New World. Premiera zapowiedziana niedawno na 26 maja błyskawicznie przestała obowiązywać. Na kiedy przesunięto premierę i co wiemy o grze MMORPG New World? Zapraszamy do lektury.
premiera gry new world przesunięta z powodu koronawirusa
15 Udostępnień

W artykule na temat premiery New World poruszone zostały następujące tematy:

Premiera New World przesunięta. Poczekamy do sierpnia?

Jeszcze kilka dni temu gracze wyczekujący na konkretne informacje dotyczące New World mieli powody do radości, albowiem zgodnie z oficjalnym komunikatem premierę gry zaplanowano na 26 maja. Perspektywa półtoramiesięcznego czeka jest już niestety nieaktualna. Najnowsze dzieło Amazon Game Studios także stało się ofiarą koronawirusa.

new world bardzo przypomina nam greedfall Fot. Amazon Game Studios

Termin wypuszczenia gry na rynek przesunięto o trzy miesiące i obecnie wydarzenie datuje się na 25 sierpnia. Nie ma jednak gwarancji, czy wraz z rozwojem skomplikowanej sytuacji na świecie nie dojdzie do kolejnych modyfikacji. Jeżeli społeczna izolacja miałaby się przedłużyć i powrócić jesienią, obecność na rynku kolejnego sandboxa w otwartym świecie

Przedstawiciel coraz rzadszego gatunku MMORPG

Najczęściej w opisywanych na naszym serwisie grach pojawiają się tytuły, w których podstawową cechą jest obecny tryb single player i ewentualnie miłym dodatkiem jest możliwość rozgrywki opartej na współpracy. New World to jednak nieco inny przypadek – to produkt spod znaku MMORPG (Massively multiplayer online role-playing game) i nastawiony jest wyłącznie na tryb kooperacji.

Gra przygotowana przez Amazon Game Studios można postrzegać jako retro, ponieważ jej akcja rozgrywa się w XVII wieku. Nie jest to jednak świat trzymający się prawd historycznych i producenci stworzyli alternatywną rzeczywistość tamtejszej epoki. XVII wiek i ówczesny amerykański kolonializm to jedynie źródła inspiracji dla New World. Akcja ma miejsce na fikcyjnej wyspie Aeternum, na której panują złe moce, przyczyniające się do wielu tragedii, zarażeń i ogólnej zagłady świata. Nie możemy opędzić się od skojarzeń z recenzowanym przez nas Greedfall!

Podstawowym zadaniem dla użytkownika jest rozwój własnego terytorium oraz postaci. Będziemy uprawiać zimę, hodować zwierzęta i rośliny, wytwarzać narzędzia oraz wynalazki, budować rozmaite obiekty – krok po kroku tworząc własną osadę. Do naszych obowiązków będzie także dbanie o kondycję finansową terytorium, zarządzanie podatkami czy dbanie o jakość architektoniczną i wrażenia wizualne budynków. Oznak upływającego czasu będzie można szukać w zmieniających się porach roku.

W New World istotny jest tryb współpracy – działając z innymi użytkownikami, możemy wzajemnie pomagać sobie w rozwoju osad lub eksplorować obszerny świat. Jest to jednak świat pełen niebezpieczeństw, co prowadzi do wielu potyczek. Będziemy mieli do dyspozycji głównie broń palną, a także szereg zdolności sprawnościowych, jak uniki, bieganie, skakanie itd. W trosce o realizm rozgrywki twórcy wprowadzili ograniczenia organizmu i przy większym wysiłku odczujemy zmęczenie, co w danym momencie wpłynie na nasze możliwości, ale będzie można zregenerować siły lub gospodarować nimi tak, aby w kluczowych chwilach nie przydarzyły się niespodziewane kłopoty.

Sprawdź wymagania sprzętowe New World

Poniżej podajemy oficjalne, podane na początku stycznia wymagania sprzętowe, które trzeba spełnić, aby móc zagrać w New World.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 8 / Windows 10 w wersji 64-bitowej
  • Procesor: Intel Core i5-2400 / AMD CPU z 4 fizycznymi rdzeniami 3 Ghz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB / AMD Radeon R9 280
  • 35 GB dostępnej wolnej przestrzeni na dysku

Zalecane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 8 / Windows 10 w wersji 64-bitowej
  • Procesor: Intel Core i7-2600K / AMD Ryzen 5 1400
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 390X
  • 35 GB dostępnej wolnej przestrzeni na dysku

Ile zapłacimy za New World?

Koszt standardowej wersji New World wyniesie 142,99 złotych. Zakup możliwy będzie za pośrednictwem platformy Steam. Podobnie jak w przypadku edycji Deluxe, za którą należy zapłacić 179,99 złotych.

Specjalne wydanie poza podstawową wersją gry zaoferuje cyfrowy art book oraz rozmaite elementy kosmetyczne. Użytkownicy, którzy zaopatrzą się w tę edycję podczas oferty przedsprzedażowej dodatkowo otrzymają amulet oraz emotkę, a także dostęp do zamkniętych beta-testów, które na skutek tych samych powodów, co ogólna premiera gry, zostały przesunięte na początek lipca.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments