NieR Replicant ze złotym statusem

Radosław Dąbrowski Premiery i zapowiedzi Publikacja: 9.04.2021, 9:51 Aktualizacja: 9.04.2021, 9:51
Sięganie do przeszłości, wygrzebywanie starszych tytułów i wznawianie ich w odświeżonej wersji spotyka się z różnym odbiorem — wszystko zależy od tego, w jakim stopniu faktycznie zostanie odrestaurowany dany tytuł. W przypadku NieR Replicant nadzieje się całkiem spore, a o zasadności opracowania nowej wersji przekonamy się już niebawem. Gra osiągnęła złoty status i jest gotowa na premierę.
0 Udostępnień

Źródło: Strona PlayStation na YouTube

Wszystko wskazuje na to, że wyznaczony termin 23 kwietnia 2021 roku pozostanie aktualny i właśnie tego dnia odbędzie się premiera odświeżonej wersji gry NieR Replicant — pierwotnie wydanej w 2010 roku. Po upływie ponad dekady zespół Toylogic przy wsparciu PlatinumGames postanowił sięgnąć po tytuł od nieistniejącego już japońskiego studia Cavia i wznowić go jako NieR Replicant ver.1.22474487139…

Gra osiągnęła już złoty status, co oznacza, że etap produkcji został zakończony i trwają prace w tłoczni. Do premiery pozostały nieco ponad dwa tygodnie — zgodnie z zapowiedziami ze strony twórców odświeżony NieR Replicant z jednej strony pozostanie wierny oryginałowi z 2010 roku pod względem fabularnym, z drugiej nie zabraknie elementów rozbudowujących kampanię, czyli nieznanych dotąd wątków czy postaci. Na potrzeby wznowienia gry spod znaku RPG akcji poprawiono audio, a kwestie wizualne dostosowano do współczesnych możliwości technologicznych.

Zwłaszcza z ostatnim z wymienionych aspektów można wiązać duże nadzieje — NieR Replicant ver.1.22474487139… ukaże się bowiem na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, bezpośrednim następcom PlayStation 3 oraz Xbo360, którym przed dziesięcioma latami został dedykowany oryginał. Ponadto w podróż, której celem jest znalezienie lekarstwa dla schorowanej córki głównego bohatera, po raz pierwszy udadzą się także posiadacze komputerów osobistych. Dotychczas brakowało możliwości zagrania w NieR Replicant na PC.

W planach znajduje się również zaoferowanie użytkownikom specjalnego rozszerzenia, ale na ten moment zawartość dodatku pozostaje owiana tajemnicą i nie jesteśmy w stanie podać jakichkolwiek szczegółów. Nie ma wątpliwości natomiast, że DLC będzie zupełnie darmowe.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments