Niespodzianka przed Night City Wire. Pokaz Cyberpunka 2077 na Xbox Series X i Xbox One X

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 18.11.2020, 12:48 Aktualizacja: 18.11.2021, 12:48
Niespodzianek część dalsza. Oprócz Night City Wire, które ma się odbyć już w ten czwartek, CD Projekt Red zorganizował specjalny pokaz prezentujący działanie Cyberpunka 2077 na dwóch konsolach Microsoftu. Mowa o 8-generacyjnym Xboksie One X i niedawno wypuszczonym Xboksie Series X. 10-minutowy materiał był wczoraj transmitowany na Twitchu.
cd projekt red na poznan game arena 2019 - cyberpunk 2077
0 Udostępnień

Night City Wire Special to 10 minut materiał z rozgrywki z Cyberpunka 2077

CD Projekt Red zrobiło wszystkim wczoraj niespodziankę. Mimo że już jutro ukaże się kolejny odcinek Night City Wire, który skupi się na Johnny’m Silverhandzie, to studio postanowiło podzielić się niepublikowanym wcześniej materiał z rozgrywki, który płynnie przeskakiwał między dwoma konsolami Microsoftu.

Mowa o Xboksie One X i wydanym w zeszłym tygodniu Xboksie Series X. Skąd taki dobór sprzętów? Przede wszystkim, to musiał być Microsoft – jeszcz od czasów Wiedźmina 2 Redzi dość mocno współpracowali z “Zielonymi”, a przy Cyberpunku 2077 ta marketingowa “przyjaźń” jeszcze mocniej się utwierdziła (w końcu to na konferencji Xboksa poznaliśmy pierwszą datę wydania gry). Wybór Xboksa Series X również był zrozumiały, w końcu to obecnie najpotężniejsza konsola. Niepokój wśród graczy wzbudził jednak Xbox One X, a konkretnie wygląd gry na tej konsoli. Na Reddicie już pojawiły się głosy, że gra na bazowym sprzęcie będzie chodzić w niskiej rozdzielczości, a płynność animacji będzie poniżej 30 FPS-ów.

Oczywiście, to tylko spekulacje na podstawie streama na Twitchu, jednak samo studio przyznało nie tak dawno temu, że aktualnie najwięcej problemów sprawia wersja gry na obecną wówczas generację konsol (PS4 i Xbox One). Jeśli faktycznie pojawią się problemy z wydajnością na tych sprzętach, to CD Projekt Red będzie miało sporo do wyjaśnienia graczom, zwłaszcza że gra od ponad roku sprzedawana jest w przedsprzedaży na wszystkich platformach (PC i konsole 8. generacji).

Z drugiej strony, to Redzi – firma kochana przez graczy – więc ciężko w tym momencie powiedzieć coś więcej. Sam studio podało również w specjalnym komunikacie, że Cyberpunk 2077 zadziała na konsolach nowej generacji w ramach wstecznej kompatybilności. Redzi podkreślają jednak, że “w przyszłości ukaże się również darmowa aktualizacja, dzięki której Cyberpunk 2077 będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji”. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie miała ona swoją premierę. Pierwsze informacje mówiły o 2021 roku, jednak ze względu na różne przesunięcia nawet ta pojemna data może okazać się niewystarczająca.

Sama gra ma ukazać się 10 grudnia tego roku na PC, PS4 i Xboksie One (być może istnieje taka szansa, że tak właśnie będzie), a już jutro o 18:00 pojawi się kolejny odcinek pełnoprawnego Night City Wire.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments