Lista nominowanych do D.I.C.E. Awards. Liderem The Last of Us 2

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 28.01.2021, 12:04 Aktualizacja: 28.01.2021, 12:06
Tak jak było to w przypadku Golden Joystick i The Game Awards, listę nominacji na D.I.C.E. Awards, plebiscycie organizowanym przez Akademię Sztuk i Nauk Interaktywnych, zdominowało The Last of Us 2. Deweloperzy z Naughty Dog mają powody do zadowolenia, ponieważ ich gra zgarnęła aż 11 nominacji. Na liście znalazło się również kilka innych zeszłorocznych hitów.
poradnik jak zrobić cosplay Ellie z The Last of Us 2
0 Udostępnień

Naughty Dog na fali

Akademia Sztuk i Nauk Interaktywnych opublikowała listę nominacji do D.I.C.E. Awards, kolejnego plebiscytu podsumowującego rok 2020 z perspektywy branży elektronicznej rozrywki. Po Golden Joystick i The Game Awards to najważniejsze tego typu wydarzenie w świecie gier wideo. Również tym razem nie zaskoczono nas pod względem nominacji.

Palmę pierwszeństwa dumnie niesie The Last of Us 2, które zostało nominowane w 10 kategoriach (w Osiągnięciu w dziedzinie kreacji postaci podwójnie, co daje łącznie 11 nominacji). Nieco gorzej wypada Ghost of Tsushima i Hades (10 nominacji), a swoje trzy grosze dokładają również Half-Life: Alyx, Spider-Man: Miles Morales i Ori and the Will of the Wisps (po 5 nominacji). Nie zabrakło także polskiego akcentu – Cyberpunk 2077 ma szansę powalczyć o nagrodę za najlepszego erpega minionych 12 miesięcy.

Poniżej pełna lista nominowanych, a samo rozdanie nagród odbędzie się 8 kwietnia.

Gra roku

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Final Fantasy 7 Remake
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • The Last of Us Part 2

Osiągniecie w dziedzinie gier niezależnych

  • Coffee Talk
  • Hades
  • If Found…
  • Kentucky Route Zero: TV Edition
  • Noita

RPG roku

  • Cyberpunk 2077
  • Final Fantasy 7 Remake
  • Persona 5 Royal
  • Wasteland 3
  • Yakuza: Like a Dragon

Gra akcji roku

  • Doom Eternal
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Nioh 2

Przygodowa gra roku

  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Ghost of Tsushima
  • Kentucky Route Zero: TV Edition
  • The Last of Us Part 2
  • Ori and the Will of the Wisps

Rodzinna gra roku

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Astro’s Playroom
  • Dreams
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Sackboy: A Big Adventure

Bijatyka roku

  • EA Sports UFC 4
  • Granblue Fantasy Versus
  • Mortal Kombat 11 Ultimate
  • Them’s Fightin’ Herds

Wyścigowa gra roku

  • DIRT 5
  • F1 2020
  • Mario Kart Live

Sportowa gra roku

  • FIFA 21
  • MLB The Show 20
  • NBA 2K21
  • PGA TOUR 2K21
  • Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

Strategia/symulator roku

  • Crusader Kings 3
  • Desperadoes 3
  • Microsoft Flight Simulator
  • Monster Train
  • Per Aspera

Osiągniecie w dziedzinie animacji

  • Final Fantasy 7 Remake
  • The Last of Us Part 2
  • Marvel’s Spider-Man:Miles Morales
  • Ori and the Will of the Wisps Spiritfarer

Osiągniecie w dziedzinie kierunku artystycznego

  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • The Last of Us Part II
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Ori and the Will of the Wisps

Osiągniecie w dziedzinie kreacji postaci

  • Assassin’s Creed Valhalla – Eivor Varinsdottir
  • Hades – Zagreus
  • The Last of Us Part 2 – Abby
  • The Last of Us Part 2 – Ellie
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Miles Morales

Osiągniecie w dziedzinie muzyki

  • Carrion
  • Ghost of Tsushima
  • Little Orpheus
  • Ori and the Will of the Wisps
  • The Pathless

Osiągniecie w dziedzinie projektu dźwięku

  • Dreams
  • Ghost of Tsushima
  • The Last of Us Part 2
  • Ori and the Will of the Wisps
  • Sackboy: A Big Adventure

Osiągniecie w dziedzinie opowiadania historii

  • 13 Sentinels: Aegis Rim
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Kentucky Route Zero: TV Edition
  • The Last of Us Part 2

Osiągniecie w dziedzinie technologii

  • Dreams
  • Ghost of Tsushima
  • The Last of Us Part 2
  • Mario Kart Live
  • Microsoft Flight Simulator

Osiągniecie w dziedzinie projektu gry

  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • The Last of Us Part 2
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Osiągniecie w dziedzinie reżyserii gry

  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • Kentucky Route Zero: TV Edition
  • The Last of Us Part 2

Osiągnięcie techniczne w dziedzinie “Immersive Reality”

  • Half-Life: Alyx
  • Mario Kart Live
  • Museum of Other Realities
  • Paper Beast
  • Tempest

Mobilna gra roku

  • HoloVista
  • Legends of Runeterra
  • Little Orpheus
  • Song of Bloom
  • South of the Circle

Sieciowa gra roku

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Call of Duty: Black Ops – Cold War
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Ghost of Tsushima
  • Tetris Effect: Connected
Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments