Nowa gra studia Inkle. Pokazano pierwsze grafiki

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 29.12.2020, 13:02 Aktualizacja: 29.12.2021, 13:04
Brytyjskie studio Inkle podkręca tempo i po udanej tegorocznej premierze Pendragon deweloperzy już zapowiedzieli kolejny projekt. Na razie pokazano tylko kilka pierwszych grafik i zdradzono ogólny zarys produkcji – gra będzie miała elementy platformowe, a całość będzie prezentowano w perspektywie 2D. Zdradzono jednak, że dyrektorem artystycznym gry będzie Paul Canavan, szkocki grafik pracujący m.in. przy warstwie graficznej Magic: the Gathering.
0 Udostępnień

Szkockie krajobrazy w stylizowanej grafice

Brytyjskie studio Inkle narzuciło w ciągu ostatniego półtora roku wysokie tempo prac. W zeszłym roku twórcy udanej przygodówki 80 Days zaliczyli doskonałą premierę Heaven’s Vault na komputerach osobistych i PlayStation 4 (w styczniu gra ukaże się w wersji na Switchu), a kilka miesięcy temu na Steamie, GOG-u i App-Storze pojawił się Pendragon.

Tytuł również spotkał się z ciepłym przyjęciem, a Inkle postanowiło już teraz pokazać pierwsze grafiki swojej kolejnej produkcji. Co prawda, nie ma ona jeszcze nazwy, a samo studio tytułuje ją na razie „Untitled Highland Game”, co ma nawiązywać do miejsca akcji gry, jakim jest górzysty region Szkocji. Na potwierdzenie blogowych wpisów na stronie studia ujawniono już kilka malowniczych grafik, a także poinformowano, że nowym dyrektorem artystycznym zostanie Paul Canavan. Odpowiada on za szatę graficzną Magic: the Gathering.

Przebywanie w górach Szkocji różni się od, powiedzmy, europejskich Alp czy Parku Narodowego Yosemite. Szkockie góry nie są najwyższe, najbardziej poszarpane ani najbardziej szpiczaste. Ale mają w sobie ciemność i wagę, które spotkać można w takich miejscach jak Islandia czy może części Skandynawii.

Czytamy w poście na blogu studia. Pod względem gatunku ma to być platformówka 2D, co będzie dla tego studia pewną nowością, jednak dalej dużą rolę odgrywać ma historia i opowiadanie jej za pomocą podróżowania czy odwiedzania kolejnych pięknie wyglądających lokacji, co znamy m.in. z Heaven’s Vault.

Data premiery i platformy, na jakich pojawi się „Untitled Highland Game” nie są jeszcze znane, ale całość zdaje się być na bardzo wczesnym etapie produkcji. Tak czy inaczej warto śledzić ten projekt – twórcy zapowiedzieli, że będą częściej niż w przypadku poprzednich swoich gier dzielić się koncepcjami i tym, jak wszystko ewoluuje.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments