Nowe informacje od CI Games. Tematem sprzedaż Sniper oraz premiera Lords of the Fallen 2

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 12.01.2021, 11:04 Aktualizacja: 12.01.2022, 11:04
Cykl Sniper: Ghost Warrior nie był może najbardziej ambitną strzelanką FPP, ale na tyle spodobał się graczom, że dla CI Games stał się podstawą, na której polskie studio zbudowało przyszłość. W najnowszej informacji prasowej dla inwestorów deweloper chwali się wynikami sprzedaży serii. CI Games wspomniało również o nadchodzącym Lords of the Fallen 2 – gra powstaje i ma ukazać się w 2022 roku.
0 Udostępnień

Polski Snajper znalazł swoje miejsce na rynku

Przez ostatnich kilka miesięcy nie dostawaliśmy informacji z obozu CI Games, co zmieniło się wczoraj za sprawą udostępnionej inwestorom informacji prasowej, w której spółka chwali się sprzedażą swojego flagowego cyklu Sniper: Ghost Warrior oraz zapowiada, że Lords of the Fallen 2 ukaże się w 2022 roku. Na razie skupmy się jednak na pierwszej, tej bardziej pewnej i dokładniejszej informacji.

Przede wszystkim potwierdzono, że wszystkie części serii, łącznie z wydanym pod koniec 2019 roku Contracts, zwróciły się. Wspomniana gra sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy, a Sniper Ghost Warrior 3 trafić miał do 3 milionów graczy. Cała seria przekroczyła natomiast próg 11 milionów egzemplarzy, ale nie sprecyzowano, czy chodzi o sprzedane kopie, czy może te wysłane do sklepów.

Lords of the Fallen 2 naprawdę powstaje

Choć pierwsza część Lords of the Fallen sprzedała się w 3 milionach egzemplarzy, to od jej powstania minęło aż siedem lat – co z kontynuacją? Zamieszanie wokół drugiej części tego souls-like’a trwa już dobrych kilka lat, ale na żadnym jego etapie nie mieliśmy okazji zobaczyć gry w akcji, czy choćby poznać szczegółów tego, jakie zmiany przyniesie kontynuacja. Wczorajsza informacja prasowa również tego nie zmieniła, ale Marek Tymiński, prezes CI Games, zapowiedział, że gra ukaże się w 2022 roku. Odległy termin i zapewne niejedyny, o jakim usłyszymy w ciągu najbliższych kilku lat.

Lords of the Fallen 2 to obecnie nasz największy projekt w całej grupie CI Games. Jeśli chodzi o skalę, tworzymy grę, która jest większa od poprzedniej części. Kontynuacja tytułu przeniesie serię RPG na grunt dark fantasy oraz będzie zawierać wymagający system walki, który zostanie istotnie zmodyfikowany w stosunku do Lords of The Fallen. Przed nami jeszcze sporo pracy, chcemy dopracować sequel LotF, dlatego premierę planujemy w 2022 roku.

Wspomina prezes. Nad grą pracować ma Hexworks, wewnętrzne studio firmy. Nie znamy jednak dokładnej liczby pracowników. Wiadomo natomiast, że cały zespół produkcyjny CI Games składa się z ponad 80 osób. W gruncie rzeczy to niewiele, niemniej w przyszłości mają pojawić się dodatkowi deweloperzy, a warszawska spółka regularnie korzysta z pomocy zewnętrznych zespołów. Na osłodę dostaliśmy logo produkcji, lecz to na razie jedyne materiały graficzne, jakimi studio podzieliło się z graczami w temacie Lords of the Fallen 2.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments