Nowe wydanie Akiry zadebiutuje w sierpniu

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 23.04.2019, 13:45 Aktualizacja: 23.04.2020, 13:45
Wydawnictwo J.P.Fantastica postanowiło wydać specjalną edycję komiksów Akira Katsuhiro Otomo. Pierwszy komiks ukaże się w sierpniu.
21 Udostępnień

Akira – klasyka postapo w nowym wydaniu

Pierwszy tom specjalnej edycji Akiry ukaże się w sierpniu 2019 r. Wydawca od razu tłumaczy, że “ze względów licencyjnych wydanie w twardej oprawie nie było możliwe, to samo dotyczy zamiany onomatopei”. Nowe wydanie będzie posiadać nowe tłumaczenie, kolorowe strony, duży format B5 (18,4cm x 25,6cm), japoński układ stron, japońskie onomatopeje z polskim podpisem, miękką okładkę z obwolutą oraz łącznie sześć tomów.

Rok 2019 to rok AKIRY‼️ Właśnie w tym roku dzieje się historia opowiedziana przez Katsuhiro Otomo.Klasyka postapo…

Gepostet von J.P.Fantastica am Dienstag, 23. April 2019

Akira, tok pierwszy – fabuła

Rok 2019. Na gruzach byłego Tokio powstała nowa metropolia – miasto moloch, które nie może się otrząsnąć po III Wojnie Światowej. 38 lat wcześniej naukowcy, próbując okiełznać siłę ludzkiego umysłu, stworzyli straszliwą broń, która zrównała z ziemią Tokio, a wraz nim miasta na całym świecie.

Niemal pół wieku później sytuacja geopolityczna zmieniła się radykalnie. Nowy rząd znalazł się pod silnym wpływem dyktatora, Pułkownika, człowieka silnie powiązanego z amerykańskim wywiadem. Stolica odbudowana nad Zatoką Tokijską zmieniła się w cybernetyczną dżungle, terroryzowaną przez młodociane gangi motocyklistów. Na ulicach toczy się otwarta wojna pomiędzy wojskami, a rewolucjonistami dążącymi do obalenia ustroju w państwie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments