Steam z fantastyczną nowinką: Remote Play Together

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 10.10.2019, 17:30 Aktualizacja: 10.10.2020, 17:39
Już 21 października w Steam Lab zostanie udostępniona nowa funkcja, czyli Remote Play Together. Umożliwi granie w lokalnym co-opie również przez internet. Wystarczy, że jedynie host rozgrywki posiada kopię gry - będzie mógł zaprosić do rozgrywki również znajomych, którzy jej nie posiadają. Zobacz szczegóły.
nowy steam wyglad
12 Udostępnień

Skąd wiadomo o nowej funkcji Steama?

Developer gry Hidden in Plain Sight, Adam Spragg, ujawnił wiadomość, którą otrzymał Steam. Przedstawia ona szczegóły nowej funkcji Remote Play Together, czyli możliwości grania w lokalny multiplayer również całkowicie online. Funkcję będzie można włączyć przez Steam Labs. Informacja została opublikowana na Steamworks, stronie dostępnej jedynie dla deweloperów.

Do tej pory do taką możliwość na PC można było uzyskać przez oprogramowanie zewnętrzne, takie jak Parsec. Być może wprowadzenie możliwości grania w lokalny co-op online przez Steam położy kres temu pożytecznemu projektowi. Posiadacze PlayStation 4 mieli okazję korzystać z podobnej funkcji pod nazwą SharePlay już od 2013 roku.

Jakie możliwości zapewni Remote Play Together

Remote Play Together ma zapewnić obsługę do 4 graczy i renderowanie obrazu w rodzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Będzie wymagał połączenia o prędkości od 10 do 30 Mb/s. Umożliwi włączenie dowolnej gry z trybem lokalnym dla wielu graczy, lokalnej kooperacji lub podzielonego ekranu i zaproszenie znajomego do gry w wybranym trybie.

Ma to działać tak, jak podłączenie drugiego kontrolera do komputera. Obraz z gry będzie jedynie stremowany na komputer drugiego gracza, nie jest konieczne jej pobieranie przez wszystkich uczestników rozgrywki.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments