Ori i pomoc dla lasów deszczowych. Ciekawa inicjatywa firmy iam8bit

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 9.12.2020, 13:23 Aktualizacja: 9.12.2021, 13:24
Polski oddział Koch Media, będący oficjalnym dystrybutorem fizycznych wydań Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps na Switcha, poinformował o ciekawej akcji. Firma iam8bit, odpowiadająca za stworzenie pudełkowych wersji gier Moon Studios na konsole Nintendo, przekaże część przychodów ze sprzedaży drugiego z tytułów na rzecz Rainforest Trust.
0 Udostępnień

Ori pomoże lasom deszczowym

Gry o przygodach małego duszka imieniem Ori ukazały się pierwotnie na konsolach Microsoftu (Xbox One i od niedawna Xbox Series X|S) oraz komputerach osobistych. Wraz z premierą tegorocznego Will of the Wisps twórcy z Moon Studios postanowili, że ich produkcje wydane zostaną również na Switchu. Wspomniane Will of the Wisps oraz Blind Forest pojawiły się w bieżącym roku w eShopie odpowiednio 17 i 27 września. To jednak nie wszystko, ponieważ trzy miesiące temu deweloperzy zapowiedzieli rozpoczęcie współpracy z iam8bit przy okazji wydania pudełkowych wersji swoich dzieł na Switchu.

Firma od dłuższego czasu przygotowuje limitowane edycje pudełkowych wersji gier niezależnych, a przy okazji fizycznego wydania serii Ori na konsole Nintendo postanowiła wspomóc Rainforest Trust. Organizacja zajmuje się konserwacją i ochroną najbardziej zagrożonych lasów tropikalnych oraz ratowaniem żyjącej w nich fauny i flory.

iam8bit podzieli się zyskiem ze sprzedaży

W informacji prasowej przesłanej przez Koch Media Polska (oficjalnego dystrybutora Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps na Switcha) czytamy, że firma iam8bit zobowiązała się przekazać 5% ze sprzedaży gry w dniach 8-13 grudnia. Warto zaznaczyć, że dotyczy to jedynie Ori and the Will of the Wisps, które można kupić:

  • w wersji cyfrowej na eShopie;
  • w wersji fizycznej w lokalnych elektromarketach lub bezpośrednio u iam8bit;
  • w wersji kolekcjonerskiej dostępnej tylko u iam8bit

Końcowy raport z akcji ma zostać podany w mediach społecznościowych firmy, która dodatkowo obiecała, że niezależnie od wyników akcji, przekaże na rzecz Rainforest Trust 25 tysięcy dolarów wpłaty podstawowej. Jon M. Gibson i Amanda White, współwłaściciele iam8bit, cieszą się, że mogli połączyć marketing z czymś pożytecznym:

Pierwszą grą wydaną przez iam8bit było Ori and the Will of the Wisps na Nintendo Switch. Jako wydawca zastanawialiśmy się, jak najlepiej wydać budżet marketingowy gry i zdecydowaliśmy się porządnie namieszać, aby zrobić coś naprawdę pozytywnego dla świata. Podczas pracy nad publikacją serii Ori na Nintendo Switch razem z Moon Studios, urzekło nas, jak starannie wyrażają naturę jako żyjącą, oddychającą istotę godną ochrony. Idąc za ich przykładem, chcieliśmy zrobić co w naszej mocy, aby chronić przyrodę i bardzo nas cieszy nawiązanie współpracy w tym celu ze wspaniałymi i oddanymi osobami z Rainforest Trust.

Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps na Switchu w Polsce

Przy tej okazji Koch Media Polska poinformowała o błędach logistycznych, w wyniku których pudełkowe wydanie dwóch omawianych tytułów będzie dostępne w naszym kraju dopiero od 18 grudnia (światowa premiera odbyła się wczoraj). Fizyczne wersje – oprócz, rzecz jasna, kartridża z grą – zawierać mają 6 pocztówek z grafikami koncepcyjnymi ze świata stworzonego przez Moon Studios oraz ścieżkę dźwiękową.

W niektórych sklepach do zamówień przedpremierowych dodawane będą również urocze breloczki widoczne na zdjęciu poniżej.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments