Ostatnie drzewo. Komiksowa akcja ekologiczna

Radosław Dąbrowski Komiksy Publikacja: 23.09.2020, 13:14 Aktualizacja: 23.09.2021, 13:14
Od pewnego czasu ekologia jest dość popularna i zapewne tendencje do wykonywania czynności chroniących środowisko będą tylko zwyżkować. O dbaniu o dobro naszego klimatu nie zapomina się również w społeczności komiksowej. Przygotowano specjalny projekt oparty na sprzedaży komiksu Ostatnie drzewo.
0 Udostępnień

Ostatnie drzewo – projekt ochrony środowiska

Do 23 października 2020 roku potrwa projekt, którego celem jest zyskanie funduszy na ochronę środowiska. Środki zbierane są za pośrednictwem strony Wspieram.to. Możliwość wsparcia idei stwarza zakup komiksu ekologicznego. Ostatnie drzewo to 150 stron obrazkowych historii, tematycznie obejmujących lęki oraz nadzieje dotyczące klimatu.

Pod względem gatunkowym Ostatnie drzewo to mieszanka wątków obyczajowych i komediowych, dramatu oraz fantastyki, pastiszu i poezji. Z pewnością w trakcie lektury czytelnik odczuje całe spektrum emocji. Oczywiście nie tylko wartość literacka utworu jest istotna, lecz także jego rola w walce o polskie środowisko.

– Będzie to wyjątkowy zbiór dużych talentów polskiej sceny komiksowej, duże nazwiska. 100% dochodu idzie na cele związane z ochroną środowiska – mówi Paweł Kicman, scenarzysta komiksowy i współpracownik Zagrano.

Ostatnie drzewo zachęca do tego, aby walczyć o nasz klimat i dlatego uzyskane środki ze sprzedaży powędrują na konto Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. To zarejestrowane w 1990 roku stowarzyszenie i organizacja społeczna, która zajmuje się ochroną dzikiej przyrody, popularyzuje filozofię głębokiej ekologii i nagłaśnia przypadki łamania prawa.

Istnieje kilka wersji Ostatniego drzewa:

  • wydanie standardowe – 65 złotych (z wliczoną wysyłką + komiks w wersji cyfrowej)
  • wydanie limitowane – 150 złotych (z wliczoną wysyłką + komiks w wersji cyfrowej; album jest w twardej oprawie, z alternatywną okładką i powiększony o galerię ilustracji)
  • wersja cyfrowa – 30 złotych

Oprócz tego można zaopatrzyć się w dodatki: oryginalne plansze lub ilustracje.

Dostaw komiksu należy się spodziewać najwcześniej w październiku.

Istnieje także opcja zasilenia konta bez zakupu komiksu jako sam gest wsparcia akcji.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments