Outriders. Premiera polskiej strzelanki jeszcze w tym roku [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 9.04.2020, 13:08 Aktualizacja: 9.04.2021, 13:08
Bez wątpienia o polskich nowościach na rynku wideo chcielibyśmy pisać jak najczęściej. Dlatego doceniamy takie momenty jak ten – zapowiadamy premierę rodzimej strzelanki Outriders. Planowo trafi do sprzedaży latem bieżącego roku. W niniejszym artykule przybliżamy najważniejsze informacje na jej temat. Premiera ta może być jednym z większych tegoroczonych hitów!
outriders premiera
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Outriders poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Outriders?

W dobie epidemii i licznych odwołań lub przesunięć premier na wielu rynkach (filmowych, muzycznym, gier) tak naprawdę trudno nastawiać się na cokolwiek. O Outriders po raz pierwszy szerzej zaczęto podczas zeszłorocznych targów E3. Wówczas podany wstępny czas, w którym należy się spodziewać premiery – lato 2020.

Od tamtej pory bardziej konkretnego terminu nie poznaliśmy i w tym momencie trudno przypuszczać, aby się to zmieniło. Jeżeli do czerwca sytuacja na świecie nie ulegnie diametralnej zmianie, to możliwe, że i na premierę Outriders poczekamy trochę dłużej.

Fabuła przeniesie nas daleko w przyszłość

Outriders przygotowano w oparciu o silnik Unreal Engine 4 i ukaże się w wersji na Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X. To produkcja tworzona przez polskie studio People Can Fly (mające w dorobku takie tytuły jak Bulletstorm czy pecetowe wydania Gears of War) strzelanka z rozgrywką z perspektywy trzeciej osoby.

Akcję osadzono w futurystycznym świecie, co może być szczególnie zachęcające dla miłośników dzieł spod znaku science fiction. Indywidualnie lub w trybie współpracy eksplorować będziemy tajemniczą planetę Enoch – zróżnicowaną terytorialnie, od lasów, przez pustynie, na górach kończąc. Do kooperacji możemy zaprosić maksymalnie dwóch znajomych i wspólnie stawić czoła wielu przeciwnikom, którzy zagrażają planecie.

Na czym polegał będzie gameplay Outriders?

Zanim rozpoczniemy zmagania, stworzymy własnego bohatera i dokonamy wyboru jednej z czterech dostępnych klas postaci (obecnie znane są trzy – to ciężkozbojrny dewastator, specjalista od podpaleń pyromancer oraz manipulujący czasem i zdolny do teleportacji trickster). Oczywiście w trakcie rozgrywki będziemy rozwijać umiejętności bojowe i personalizować wojownika, kolekcjonować i wyposażać w coraz to nowe i lepsze przedmioty. Bronie pod kątem wizualnym mają być równie wyjątkowe, co świat, w którym będziemy się poruszać, co na pewno zwiększy przyjemność z zabawy.

Twórcy ostrzegają, że docelową grupę odbiorców stanowić będą starsi gracze, dla młodszych bowiem pewne treści oraz wysoki poziom przemocy i ukazywanej brutalności mogą się okazać niestosowne. Co bez wątpienia można postrzegać także jako zaletę Outriders.

 

W grze nie zabraknie rozbudowanego drzewka dialogowego oraz systemu przywracania punktów życia. Drugi z aspektów będzie szczególnie przydatny podczas coraz to trudniejszych misji i zadań. Z każdym kolejnym poziomem potwory i inni przeciwnicy będą tylko silniejsi. Wraz z kolejnymi odnoszonymi wygranymi statystyki naszego protagonisty również będą bardziej okazalsze.

Warto jednak zaznaczyć, że jak w przypadku każdego reprezentanta z poszczególnej klasy do odblokowania będzie osiem specjalnych zdolności, tak w trakcie rozgrywki jednocześnie aktywne mogą pozostać maksymalnie trzy z nich. Jakie – to już będzie zależne nie tylko od naszych preferencji i zachcianek, lecz także potrzeb zrodzonych przez specyfikę konkretnego zadania. W Outriders istotny bowiem będzie zmysł taktyczny i umiejętność użytkownika w dostosowaniu się do wymogów danych misji.

Wymagania sprzętowe Outriders jak na razie nieznane

Na ten moment nie poznaliśmy jeszcze konkretnych wymagań sprzętowych. Z pewnością jest to temat, do którego będziemy wracać i aktualizować. Na pewno należy oczekiwać wymogu 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego – zarówno dla minimalnych, jak i rekomendowanych zaleceń.

Ile zapłacimy za Outriders?

Co intrygujące – na polskich serwisach nie znajdziemy jeszcze ofert sprzedaży Outriders w wersji standardowej. Pojawiają się jedynie możliwości kupna wydań specjalnych.

Za edycję Deluxe na Xbox One oraz PlayStation 4 przed premierą Outriders zapłacimy 249, 259 lub 269 złotych (w zależności od serwisu, na którym prowadzona jest sprzedaż). Cena 249 złotych figuruje w opcji przedsprzedaży na platformie Steam – oczywiście w przypadku wersji gry na PC.

Edycja Deluxe zawiera:

  • standardowe wydanie gry
  • męski i żeński zestaw sprzętu Hell’s Rangers
  • arsenał 11 unikatowych broni Hell’s Rangers
  • modyfikacje i naklejki Hell’s Rangers na pojazdy
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments