Paper Girls w drodze na ekran. Powstanie serial dla Amazona

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 22.10.2020, 10:37 Aktualizacja: 22.10.2021, 10:37
Pomimo że ogólnoświatowa pandemia mocno uderza w sztukę filmową, to stale ogłaszane są nowe projekty, których realizacji możemy się spodziewać w bliższej lub dalszej przyszłości. Najnowszym, rodzącym sporo głosów, jest Paper Girls - serial stanowiący adaptację komiksów Briana K. Vaughana. Jak poinformował sam scenarzysta - ruszyły castingi i poszukiwania odtwórczyń głównych ról.
0 Udostępnień

Sentymentalny powrót do lat 80.

Amerykańska seria komiksowa autorstwa scenarzysty Briana K. Vaughana oraz rysownika Cliffa Chianga ukazywała się na rynku w latach 2015-2019. Nieobca jest również polskim czytelnikom – Zebrane w sześciu tomach opowieści o czterech nastoletnich dziewczynach dostępne są w naszych księgarniach. Aktualnie w promocyjnych cenach, co z pewnością zachęca do zapoznania się z komiksem, zanim zostanie on przeniesiony na ekran.

O takich bowiem planach dowiedzieliśmy się już w lipcu bieżącego roku, wczoraj zaś wydano oficjalny komunikat o rozpoczęciu castingów i poszukiwań odtwórczyń głównych ról. Taką informacją za pośrednictwem konta na Instagramie podzielił się także sam Vaughan. Twórcy serialu, do którego zdjęcia planowo mają rozpocząć się w marcu 2021 roku, potrzebują czterech aktorek w wieku 11-14 lat, które wcielą się w dwunastoletnie żeńskie postaci: Erin, MacKenzie, KJ i Tiffany.

Akcja Papier Girls rozgrywa się w dekadzie lat 80. i opowiada o specyfice dorastania oraz ostatnich dniach okresu prawdziwego dzieciństwa. Młode protagonistki dorabiają, pracując jako roznosicielki gazet. Ich codzienne, rutynowe życie ulega gwałtownemu przeobrażeniu, gdy w poranek poprzedzający Halloween stają się świadkami inwazji siły z przyszłości. Vaughanowi zależało na tym, aby komiksowa opowieść była z jednej strony fascynującą i pełną akcji przygodą, z drugiej dla osób dojrzewających w latach 80. nostalgicznym powrotem do tamtych czasów.

Serialowa adaptacja Papier Girls powstanie we współpracy z Amazonem. Pierwszych odcinków produkcji, które na pewno pojawią się na platformie Prime Video, powinniśmy się spodziewać nie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments