Paper Mario: The Origami King. Premiera już dziś!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 17.07.2020, 7:55 Aktualizacja: 17.07.2021, 7:56
Najsłynniejszy hydraulik świata? Bez wątpienia Mario! W świecie gier obecny jest już od blisko czterdziestu lat. Zarówno w roli głównej, jak i na dalszym planie, ukazał się już w około dwustu produkcjach. W 2020 roku czekają na nas jego nowe przygody. Już dziś premiera Paper Mario: The Origami King! Czego możemy się spodziewać?
premiera The Paper Mario - Origami King
6 Udostępnień

W artykule na temat premiery Paper Mario: The Origami King poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Paper Mario: The Origami King?

Najnowsze przygody Mario trafiają na rynek gier wideo już dziś, czyli 17 lipca 2020 roku. Ich przygotowaniem zajęła się firma Intelligent Systems, wydaniem zaś Nintendo. To już szósty tytuł z serii Paper Mario, wchodzący w ogólny skład rozbudowanego uniwersum drobnego człowieczka w charakterystycznej, czerwonej czapeczce.

Premiera Paper Mario: The Origami King dotyczy wyłącznie urządzeń Nintendo Switch. Gra reprezentuje klasyczny gatunek role-playing video game (RPG). Dla wielu osób nowa produkcja od japońskiego giganta będzie przyjemną rozrywką na zbliżające się wakacje.

Dzielny hydraulik rusza na ratunek księżniczce

Punktem wyjścia dla nowej historii jest porwanie księżniczki Peach. Dama uwięziona została w daleko położonym zamku, znajdującym się w posiadaniu Olly’ego i strzeżonym przez jego armię papierowych żołnierzy. Nie jest to być może najoryginalniejszy pomysł na zawiązanie akcji, ale na pewno fabuła jest prosta i klarowna.

Paper Mario The Origami King

Nie większym zaskoczeniem będzie stwierdzenie, że na ratunek Peach wyrusza Mario. Żeby pomóc księżniczce, nasz bohater musi odwiedzić wyjątkowy świat origami. Wsparcie okażą mu Luigi, Bowser, Toad czy Olivia, siostra króla Olly’ego.

O gameplayu Paper Mario: The Origami King

Do eksploracji przeznaczony zostaje trójwymiarowy, rozbudowany i kolorowy świat. Wcielając się w „papierowego” Mario, stoczymy zmagania w systemie turowym, rozwiążemy sporo łamigłówek i zagadek logicznych czy środowiskowych, a także weźmiemy udział w licznych mini-grach. Nie zabraknie standardowych elementów platformowych.

Terytorium będzie rozległe i zróżnicowane – poruszać się będziemy po lasach, pustyniach, zamkach, górach, przemierzać łodzią morze… Wszystko w pojedynkę, ponieważ dla Paper Mario: The Origami King nie jest przewidziany tryb multiplayer.

Wyjątkową cechą wąsatego protagonisty jest zdolność do rozciągania „papierowych” rąk. Zwiększanie zasięgu okaże się przydatne w konkretnych misjach i wpłynie na interakcję bohatera z elementami świata przedstawionego, a poza tym z pewnością uatrakcyjni rozgrywkę w oczach użytkownika.

Całość gry zostanie wzbogacona o warstwę humorystyczną – do czego chyba już przywykliśmy. Seria przygód Mario to nie tylko znakomita przygoda pełna wybornej akcji, lecz także porcja porządnego dowcipu. Nie zabraknie go również w premierowo przypadającej na lipiec części Paper Mario: The Origami King.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments