Plotki o protagonistce w GTA VI? Gracze i ich brak inkluzywności (odcinek kolejny)

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 13.01.2021, 11:43 Aktualizacja: 13.01.2022, 11:43
Nieoficjalne informacje o GTA VI pojawiają się w Internecie od dłuższego czasu. Trudno się temu dziwić – od premiery piątki minęło ponad siedem lat, a Rockstar do tej pory nie zdradził ani słowa o tym, czym i kiedy będzie kolejna odsłona tego cyklu. Wczoraj pojawiła się kolejna plotka – w grze, po raz pierwszy w serii, pojawić się może protagonistka, co ewidentnie nie spodobało się graczom, którzy zaczęli wyrażać dezaprobatę w mediach społecznościowych.
fabula gta 6
0 Udostępnień

Plotki ploteczki

Nie będzie dużym zaskoczeniem, jeśli napiszę, że GTA VI, które oficjalnie nie doczekało się jeszcze zapowiedzi, to jedna z bardziej oczekiwanych gier. Rockstar nie ujawnił co prawda żadnych szczegółów na temat kolejnej odsłony swojej flagowej serii (nie doczekaliśmy się nawet oficjalnej zapowiedzi), ale od dobrych kilku lat w sieci pojawiają się mniej lub bardziej wiarygodne plotki zdradzające rewelacje na temat produkcji.

Tak było wczoraj, gdy kilka rodzimych i zagranicznych serwisów opublikowało newsy sugerujące, że w GTA VI zagramy kobietą oraz mężczyzną, Wszyscy powołali się na tweet Toma Hendersona – szefa agencji zajmującej się mediami społecznościowymi o jakże trafionej nazwie (Viral Junkie) – który już wcześniej publikował informacje zza kulis m.in. o Call of Duty.

Społeczność graczy jak zwykle w formie

Rockstar rzecz jasna w żaden sposób nie odniósł się do rzeczonej informacji i w normalnych warunkach najprawdopodobniej nikt by się tym nie przejął, oprócz tego, że powstały newsy powołujące się na wątpliwej wiarygodności źródło. Ale okej, niech i tak będzie. Nie jest to nic nowego w giereczkowie i pewnie za dwa, trzy dni nikt by o całej sprawie nie pamiętał.

Okazuje się jednak, że nawet niepotwierdzona niczym informacja o protagonistce w GTA VI doprowadziła część męskiej społeczności graczy do białej gorączki. W komentarzach pod rzeczonymi newsami (zarówno na Facebooku, jak i bezpośrednio na stronie) pojawiła się głośna dezaprobata dla żeńskiej bohaterki.

Pod facebookowym postem polskiego Eurogamera zasugerowano np., że kobiety to nie ludzie, a ów plotka miała zniszczyć komuś jedyną grę, na którą dana osoba czeka. Inny użytkownik zasugerował z kolei, że protagonistka będzie “czarnym transem, a w side questach będziemy robić ruch oporu i walczyć o prawa mniejszości”.

Na Gram.pl i Gry-Online sprawa nie wygląda lepiej, a wśród mniej lub bardziej wymyślnych obelg w stronę kobiet, pojawiły się sugestie o wprowadzeniu męskich prostytutek, z których żeńska bohaterka powinna korzystać, co by nie zrywać z tradycją serii. Zasugerowano również, że “gra będzie beznadziejna” (ponieważ kobiety), a już na pewno bohaterka “będzie tranzolem pewnie”.

Smutny to obraz męskiej społeczności graczy, z którą coraz trudniej się utożsamiać.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments