Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl zapowiedziane. Nowości ze świata Pokemonów

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.02.2021, 17:52 Aktualizacja: 26.02.2022, 17:54
Właśnie zakończył się kolejny stream poświęcony nowinkom ze świata kieszonkowych stworków. Zgodnie ze wcześniejszymi plotkami ujawniono na nim remake wydanych w 2006 roku Pokemon Diamond i Pearl, czyli gier opisujących czwartą generację Pokemonów. Oprócz tego zapowiedziano również zupełnie nową odsłonę serii, której premiera przypadnie na 2022 rok.
0 Udostępnień

Złap je wszystkie

Zaprezentowane dziś nowości w ramach streama zorganizowanego przez The Pokemon Company to przede wszystkim potwierdzenie wcześniejszych plotek oraz przypomnienie o już zapowiedzianych produkcjach, które ukażą się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Tak jak przewidywano, Game Freak, producent gier o kieszonkowych stworkach, pracuje nad odświeżoną wersję Pokemon Diamond i Pearl z 2006 roku. Fanów ucieszy jednak fakt, że nie będą to jedynie remastery, a pełnoprawne remaki – Brilliant Diamond i Shining Pearl mają ukazać się jeszcze w tym roku na Switchu. Nie podano dokładnej daty, wiadomo jedynie, że ma to nastąpić w drugiej połowie 2021 roku.

Pokemon Legends: Arceus, czyli jak twórcy serii odkryli 3D i gry z otwartym światem

Zdecydowana większość dotychczas wydanych gier z serii Pokemon to dwuwymiarowe produkcje, w których eksploracja i walka były od siebie oddzielone, a starcia toczono na czymś w rodzaju aren. Całości zaś towarzyszyła podniosła muzyka i nie odstawało to zanadto od tego, z czym kojarzą się japońskie erpegi. W Pokemon Legends: Arceus, grze, która ma być nowym rozdziałem dla serii, po 25 latach obecności na rynku deweloperzy zdecydowali się na drastyczną zmianę, dodając do gry pełne 3D.

Zasady pozostają niezmienione – wcielamy się w trenera lub trenerkę Pokemonów, który/która chodzi po krainie (w tym przypadku będzie to region Sinnoh) i szuka nowych stworków do kolekcji. Ponownie trzeba będzie wybrać jednego ze startowych Pokemonów (Rowleta, Cyndaquila lub Oshawotta) i ruszyć w dal. Teraz kamerę umieszczono jednak za plecami bohatera, tak jak w innych współczesnych erpegach, a bohater będzie się mógł skradać i chować w krzakach, by zwiększyć swoje szanse na złapanie Pokemona.

Nie byłoby gry o kieszonkowych stworkach bez legendarnego Pokemona, który najwyraźniej jest powiązany z główną historią – w tym przypadku będzie to tytułowy Arceus, opiekun wspomnianej krainy. Pokemon Legends: Arceus pojawi się na początku 2022 roku tylko na Switchu (tutaj nie liczyłbym na port pecetowy, tak jak w przypadku Monster Hunter: Rise).

A, no tak, przypomniano również o premierze New Pokemon Snap – gra pojawi się 30 kwietnia także wyłącznie na Switchu.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments