Pokemon GO. Magikarp Community Day sierpień 2020 już w weekend!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 6.08.2020, 12:33 Aktualizacja: 6.08.2021, 12:36
Od ponad dwóch lat raz w miesiącu fani Pokemon z całego świata obchodzą swoje święto. Dzień Społeczności to wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, wobec którego nie może przejść obojętnie żaden sympatyk kultowych stworków. Już niebawem w Pokemon GO odbędzie się Community Day na sierpień 2020. Bohaterem będzie Magikarp!
W trakcie Community Day na sierpień 2020 do złapania będzie Magikarp!
0 Udostępnień

Artykuł o zaplanowanym na sierpień 2020 Magikarp Community Day w Pokemon GO porusza następujące tematy:

Na kiedy zaplanowano Community Day w lipcu?

Community Day, wydarzenie znane również w polskiej wersji jako Dzień Społeczności, zostało zainaugurowane w styczniu 2018 roku. Zgodnie z obowiązującą tradycją odbywa się raz w miesiącu i trwa przez kilka godzin w obrębie jednego dnia.

Kiedy i o której godzinie startuje Community Day na sierpień 2020? Wydarzenie rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 8 sierpnia. Potrwa od godziny 11:00 do 17:00 czasu polskiego. W ciągu tych kilku godzin na fanów mangi oraz anime Pokemon, a także użytkowników Pokemon GO, czeka mnóstwo atrakcji oraz niespodzianek.

Tym razem złapiemy Magikarpa

Pod koniec lipca oficjalnie ogłoszono, że bohaterem sierpniowego Community Day będzie Magikarp, pojawiający się najczęściej na wolności, a użytkownicy mający więcej szczęścia mogą trafić na jego wersję Shiny. Magikarp to bardzo popularny, choć niedoceniany i można rzec, że nawet lekceważony Pokemon. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka charakterystyczna pokryta czerwonymi łuskami ryba o białych płetwach nie sprawia wrażenia bycia silną jednostką. Prawdziwa wartość Magikarpa ukazuje się jednak dopiero po przemianie.

Następstwem omawianego Pokemona jest Gyarados. To potężny i niebezpieczny węgorz morski o ogromnej paszczy, licznych płetwach i wyróżniającym go długim ogonie. Ciało Gyaradosa mieni się niebieskimi oraz białymi kolorami. Podczas Community Day przewidziany jest dla niego specjalny atak – Aqua Tail. Z racji, iż różnica pomiędzy Magikarpem a Gyaradosem jest tak diametralna, to i ewolucja nie przyjdzie łatwo. W tym celu należy zebrać aż 400 cukierków, którego nabędziemy szybciej za sprawą wykonywania ekskluzywnych zadań.

Sięgnij po Special Research

Podczas trwania Community Day w sklepie mikrotransakcyjnym można uzyskać za 1$ (lub ekwiwalent w lokalnej walucie) dostęp do ekskluzywnego Special Researchu. Jest to zestaw zadań umożliwiający zyskanie kilku dodatkowych przedmiotów oraz stwarzający szansę na spotkanie Magikarpa/Gyaradosa.

Ponadto Special Research to także kolejny dodatek fabularny do Pokemon GO. Na pewno wielu użytkownikom znany jest już Profesor Willow. W sierpniu u boku tego bohatera bliżej poznamy historię Magikarpa, jego ewolucję oraz podczas wędrówki otrzymamy dodatkowe zadania do wykonania.

Na jakie bonusy mogą liczyć gracze Pokemon GO?

Podobnie jak w trakcie wszystkich wydarzeń spod znaku Pokemon GO: Community Day, także w trakcie sierpniowej edycji uczestnicy liczyć mogą na dodatkowe bonusy. Co konkretnie?

  • podczas robienia zdjęć czekają na graczy wyjątkowe niespodzianki
  • dostępna do jednorazowego zakupu paczka z Elite Charged TM, 30 x Ultra Ball, 6 x Star Piece i Incense (1280 monet)
  • 3 x Stardust za łapanie Pokemonów
  • aktywowane w trakcie wydarzenia Incense będą trwały trzy godziny
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments