Polskie Phantom Doctrine doczeka się własnej planszówki

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 22.10.2020, 10:01 Aktualizacja: 26.10.2021, 8:34
Galaktus Games, niedawno utworzony oddział agencji marketingowej Galaktus PR, w najbliższym czasie podejmie się wielu aktywności. Jeszcze w tym roku mają zostać ogłoszone dwie nowe planszówki, które będą opierać się na grach wideo, a docelowo Galaktus Games ma zajmować się kreowaniem własnych, autorskich produkcji.
0 Udostępnień

Kickstarter finansuje planszówkę

Stworzone przez polskie CreativeForge Games Phantom Doctrine rozwijało dobrze znaną formułę XCOM-a, stawiając przy tym na bardziej przyziemne klimaty. Gra została osadzona w latach 80., a całość przybrała formę thrillera szpiegowskiego, w którym wcielamy się w szefa tajnej organizacji ratującej świat przed złym spiskiem. Brzmi dość stereotypowo, członkom zespołu z Galaktus Games to jednak nie przeszkadza, ogłoszono bowiem wczoraj, że Phantom Doctrine doczeka się swojej własnej planszówki.

Będzie to jedna z trzech gier, które świeżo utworzony oddział agencji marketingowej Galaktus PR zajmujący się planszówkami ogłosi w tym roku. Tytuły dwóch pozostałych nie zostały jeszcze ujawnione, planowo zmieni się to jednak jeszcze w tym roku. Zespół skupia się aktualnie na wspomnianym Phantom Doctrine, którego zbiórka na Kickstarterze ma się niebawem rozpocząć (nie podano jeszcze konkretnej daty).

Dzięki naszej dogłębnej znajomości branży gier komputerowych mamy nadzieję dostarczać wysokiej klasy gry planszowe zgodne ze swoim gamingowym oryginałem. Dysponujemy swobodą twórczą oraz zasobami umożliwiającymi kreowanie niesamowitych gier i jest nasz główny cel.

Komentuje Mateusz Szukajt, współzałożyciel Galaktus Games. W zamyśle sama planszówka to szpiegowska gra kooperacyjna, w której uczestnicy zabawy będą musieli zbudować własną bazę i rozwijać swoją siatkę agentów, wysyłając ich na różnego rodzaju misje. Sprawa skomplikuje się, gdy okaże się, że jeden z graczy jest tak naprawdę podwójnym agentem. Nie podano jednak jeszcze informacji, czy uczestnicy będą mogli wcześniej odkryć, kto jest zdrajcą.

Zakładane wydanie Phantom Doctrine

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments