Powstało Lucasfilm Games. Firma skupi się na grach Star Wars

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 12.01.2021, 11:35 Aktualizacja: 12.01.2022, 11:35
Gry na podstawie Gwiezdnych Wojen miały lepsze i gorsze momenty, ale tylko kilka produkcji było naprawdę wartych zapamiętania. Czy ich liczba zwiększy się po powstaniu Lucasfilm Games, firmy mającej zająć się grami na bazie filmów i seriali z tego uniwersum? Trudno na razie powiedzieć, ale jest to krok w dobrą stronę.
0 Udostępnień

Czyżby powrót zza grobu?

Dość niespodziewanie pojawiła się wczoraj informacja o powstaniu (choć niektórzy nazywają to przywróceniem do życia, ale o tym za chwilę) Lucasfilm Games, czyli firmy powołanej przez Disneya, której specjalnością mają być gry na podstawie filmów i seriali Gwiezdnych Wojen. W krótkiej informacji na stronie zapowiedziano współpracę z “najlepszymi studiami z branży”, co ma sugerować, że Lucasfilm Games skupi się przede wszystkim na nadzorowaniu marki, a nie produkcji.

Warto przy tym zauważyć, że prawa do tworzenia gier z tego uniwersum ma Electronic Arts i to najprawdopodobniej się nie zmieni, przynajmniej na czas trwania umowy pomiędzy EA a Disneyem. W przyszłości jednak powinniśmy usłyszeć o kolejnych projektach z uniwersum Gwiezdnych Wojen tworzonych przez inne studia. Z pewnością znajdzie się również na nich logo Lucasfilm Games, a sama firma zajmie się również nadzorem już istniejących oraz tych powstających produkcji (np. Jedi Fallen Order 2 od Respawn Entertainment, o którym od jakiegoś czasu mówi się w kuluarach).

A o co chodzi z tym przywróceniem do życia? Przed wykupieniem Lucasfilm przez Disneya w 2012 roku grami na podstawie Gwiezdnych Wojen, a także innymi produkcjami zajmowało się LucasArts, które po dokonaniu transakcji, zostało zamknięte. Historia lubi płatać figle, a nam pozostaje czekać na dalsze wiadomości związane z Lucasfilm Games.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments