Pożegnanie w CD Projekt. Reżyser Wiedźmina 3 opuszcza firmę

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 5.05.2021, 12:19 Aktualizacja: 6.05.2022, 10:51
Po wielu problemach z Cyberpunk 2077 w studiu CD Projekt kolejne zawirowanie. Firmę opuścił Konrad Tomaszkiewicz, reżyser gier.
0 Udostępnień

Fot. Steam

Kolejne aktualizacje dla Cyberpunk 2077 mają na celu doprowadzenie gry do optymalnego stanu i jednocześnie zmazać wielką plamę na CD Projekt. Studio problemów ma ich jednak coraz więcej i nie dotyczą one wyłącznie gier, lecz także swoich pracowników. Za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter podano do wiadomości, że firmę opuścił Konrad Tomaszkiewicz, reżyser gier. Informacją podzielił się Jason Schreier z serwisu Bloomberg.

Tomaszkiewicz to reżyser gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Brał udział także w powstawaniu poprzednich części serii, a niedawno pełnił rolę jednego z głównych projektantów Cyberpunk 2077. Z jednej strony odejście polskiego dewelopera może być szokujące i niespodziewane, z drugiej chyba już w pewnym stopniu zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że w CD Projekt od dłuższego czasu jest gorąco i tak naprawdę kwestią czasu pozostaje, aż ponownie dojdzie do kolejnych posunięć niekorzystanie wpływających na obraz firmy.

Przyczyną odejścia Tomaszkiewicza ma stanowić dochodzenie w sprawie stosowania przez niego mobbingu. Mężczyznę posądzono o prześladowanie i stosowanie przemocy psychicznej wobec swoich współpracowników. Co prawda Tomaszkiewicz został oczyszczony przez komisję z zarzutów, ale pokłosie sprawy może wpłynąć na przyszłe działania w firmie i negatywnie zmienić relacje pomiędzy pracownikami. W efekcie reżyser Wiedźmina 3 podjął decyzję o opuszczeniu szeregów CD Projekt, co ma być korzystne dla obu stron.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments