Premiera Cyberpunk 2077. Preload, godzina premiery i CyberNight

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 7.12.2020, 15:33 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:33
Powoli zbliżamy się do premiery Cyberpunk 2077. Pierwsze recenzje tytułu mają pojawić się już dziś po południu, a CD Projekt Red opublikował dokładną godzinę premiery swojej najnowszej gry. Firma podała również, kiedy pojawi się możliwość rozpoczęcie tzw. preloadu na konsolach i komputerach osobistych. W zależności od platformy i sprzętu data rozpoczęcia wstępnego pobrania gry będzie się różnić.
0 Udostępnień

Preload Cyberpunk 2077 na PC i konsolach

Według nieoficjalnych informacji pierwsze recenzje Cyberpunk 2077 pojawić się mają już dziś, 7 grudnia, po południu. Gracze będą musieli poczekać na oficjalną premierę (10 grudnia w czwartek), już teraz jednak na części platform rozpoczął się tzw. preload, czyli możliwość wstępnego pobrania danej produkcji. Wydawcy coraz częściej decydują się na zaoferowanie takiej możliwości użytkownikom – dotyczy to zwłaszcza dużych gier, które zajmują na dysku kilkadziesiąt GB, a właśnie takim tytułem jest Cyberpunk 2077.

Najwcześniej, bo już od 3 grudnia, preload ruszył na konsolach Microsoftu (Xboksa One i Xboksa Series X|S). Dziś posiadacze cyfrowych zamówień przedpremierowych na komputerach osobistych mogą rozpocząć wcześniejsze pobieranie – na GOG-u preload ruszył o 12:00, a na Steamie i Epic Games Storze rozpocznie się o 17:00. Właściciele PS4 i PS5 będą musieli poczekać do jutra do północy.

Przypominamy, że dotyczy to tylko wersji cyfrowych tytułu, a według informacji udostępnionych przez internautów, preload ma około 60 GB (cała gra ma zajmować 70 GB, ale kluczowa jest tutaj wielkość aktualizacji dnia pierwszego).

Godzina premiery Cyberpunk 2077

A kiedy dokładnie będzie można rozpocząć granie w nową produkcję Redów? Wszystko zależy od platformy. W przypadku konsol będzie to po północy czasu lokalnego, a na komputerach osobistych i Stadii granie zacznie się o 1:00.

Przy okazji mniejszych newsów o Cyberpunk 2077 warto też wspomnieć, że CD Projekt Red przygotowało specjalne wydarzenie premierowe z Twitter Gaming, które można śledzić dzięki poniższemu tweetowi.

Gra pojawi się już 10 grudnia i będzie w nią można zagrać na komputerach osobistych (dokładne wymagania sprzętowe tutaj), PlayStation 4 i Xboksie One. Tytuł będzie można uruchomić również na konsolach nowej generacji, jednak stosowna, darmowa aktualizacja mająca wykorzystać pełną moc sprzętów, pojawić się ma w 2021 roku (dokładna data nie jest znana).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments