Premiera komiksu Audubon. Na skrzydłach świata [zapowiedź]

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 20.05.2019, 10:30 Aktualizacja: 30.12.2020, 13:37
Audubon. Na skrzydłach świata to powieść graficzna Fabiena Grolleau i Jérémie Royera, oparta na zapiskach samego Audubona oddaje ducha niezbadanej i dzikiej Ameryki. Wydawnictwo Marginesy zapowiada swój komiks oparty na tej niezwykłej historii.
Wyd. Marginesy
0 Udostępnień

Audubon. Na skrzydłach świata – o czym opowiada?

Audubon. Na skrzydłach świata to historia XIX-wiecznego przyrodnika, który postanowił skatalogować i narysować wszystkie gatunki ptaków Ameryki Północnej, ubrana w nowoczesną formę komiksu. Opowieść ta zdobyła dwie nominacje do Eisnerów, czyli komiksowych Oscarów w 2018 roku w kategoriach najlepszy komiks oparty na faktach i najlepsza zagraniczna powieść graficzna.

Wyd. Marginesy

Komiks został oparty na zapisach samego Audubona. To fascynująca biografia człowieka, którego pasja przerodziła się w obsesję.

Na początku XIX wieku John James Audubon wyruszył na niezwykłą ornitologiczną wyprawę. Mając tylko przyrządy malarskie, asystenta, pistolet i wielkie marzenie, postanowił poznać i namalować wszystkie ptaki Ameryki. Nic nie mogło mu stanąć na drodze – ani potworne sztormy, ani dzikie bestie i niebezpieczni ludzie, nawet własna rodzina.

Wyd. Marginesy

Owocem tej podróży był album, który został uznany za jedno z arcydzieł historii naturalnej oraz sztuki. Znalazło się w nim 435 akwareli przedstawiających ptaki Ameryki Północnej. W dobrym stanie zachowało się jedynie kilka sztuk tej księgi. Jej wymiary to 99 na 65 cm. Można było ją kupić w 2010 roku na aukcji za “bagatela” 11,5 miliona dolarów, co do dziś jest najwyższą kwotą jaką zapłacono za drukowaną książkę.

Tytuł: Audubon. Na skrzydłach świata
Autorzy: Fabien Grolleau, Jérémie Royer
Tłumaczka: Olga Mysłowska
Gatunek: komiks
Premiera: 22.05.2019
Oprawa: twarda

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments