Premiery Klubu Świata Komiksu Egmont Polska w sierpniu

Stanisław Odoj Komiksy Publikacja: 2.08.2019, 10:53 Aktualizacja: 2.08.2020, 10:53
W sierpniu ukaże się wreszcie zakończenie Transmetropolitan i nowy tom przygód Wiedźmina ze znakomitymi rysunkami Marianny Strychowskiej. Ciekawą propozycją jest też zbiorcze wydanie Trylogii Nikopola, którą dotychczas można było kupić w oddzielnych tomach i kilkanaście nowych komiksów superbohaterskich od DC i Marvela. Zobacz, kiedy i jakie jeszcze komiksy wyda Egmont w sierpniu.
3 Udostępnień

Premiery 14 Sierpnia

Transmetropolitan, tom 5

Scenariusz: Warren Ellis.
Rysunki: Darick Robertson.

Pająk Jeruzalem stracił pracę, mieszkanie i ubezpieczenie. Co więcej, właśnie zdiagnozowano u niego nieuleczalne zakażenie mózgu, które najpewniej w ciągu roku zmieni go w śliniące się warzywo. Asystentki szczerze go nienawidzą, a płatni zabójcy wynajęci przez prezydenta Stanów Zjednoczonych zaraz go dopadną. Lecz mimo bólu Pająk ma uśmiech na twarzy. Dlaczego? Bo czuje, że luźne wątki morderstwa i korupcji wkrótce się ze sobą splotą i że Prawda jest po jego stronie.

Ostatni tom przebojowej serii Warrena Ellisa i Daricka Robertsona zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach Transmetropolitan #49–60, Transmetropolitan: I Hate
It Here i Transmetropolitan: Filth Of The City, a później zebrane w albumach Transmetropolitan: The Cure i Transmetropolitan: One More Time oraz Transmetropolitan:
Tales Of Human Waste

Wiedźmin. Córka płomienia, tom 4

Scenariusz: Aleksandra Motyka.
Rysunki: Marianna Strychowska.

Geralt zostaje poproszony przez starego znajomego o wyjaśnienie tajemnicy potwora, który zakrada się nocami do jego córki. Podczas wykonywania zlecenia wiedźmin niespodziewanie – i wbrew swojej woli – wyrusza w szaloną, magiczną podróż z Novigradu wprost na dwór nieobliczalnego władcy, który rozkazuje mu dostarczyć głowę słynnego zabójcy… Geralta z Rivii. Wiedźmin, zmuszony ukrywać swoją tożsamość, zostaje wplątany w sieć pałacowych intryg, zyskuje też nieoczekiwanych sojuszników i zajadłych wrogów. Wkrótce odkrywa również mroczny sekret zła, które nocami budzi się do życia w królewskich ogrodach…

Clifton, tom 3

Scenariusz: Bob de Groot.
Rysunki: Michel Rodrigue.

Angielska wieś, domek i pyszne posiłki Miss Partridge: emerytura Harolda Wilberforce’a Cliftona, byłego pułkownika MI-5, wydaje się niezwykle spokojna … Ale bardziej niż emerytowanym szpiegiem, którego świat zazdrości perfidnemu Albionowi, Clifton jest
Bocianem Melomanem, dowódcą skautowskiego zastępu, „Zawsze gotowy” (by pomagać bliźnim)! Ten pechowiec często jednak pakuje się w kłopoty aż po uszy. Ale przysięga to przysięga, prawda? W imię skautingu i Anglii, Clifton przypomni bandytom wszelkiej maści, że „niczym w urzędzie skarbowym, przestępstwo nie popłaca!”. Tom zawiera następujące albumy: Jade, Czarny Księżyc, Elementarne, Mój drogi Cliftonie! oraz Irlandzka wyprawa.

Kajtek i Koko w Kosmosie. Planeta automatów, tom 4

Scenariusz: Janusz Christa.
Rysunki: Janusz Christa.

Pierwsza pełna kolorowa edycja kosmicznych przygód Kajtka i Koka! Najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972 i składa się z ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych. Po latach wydawnictwo Egmont odtworzyło z pierwodruków prasowych i uporządkowało wszystkie galaktyczne perypetie Kajtka i Koka. Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich do gwiazdozbioru Oriona.

W trakcie ekspedycji przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zadziwiające
zwyczaje, przeżywają niezwykłe i ryzykowne przygody, popadają w liczne tarapaty, ale
zawsze pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi. Planeta automatów to
czwarty album nowej, kolorowej edycji, która będzie się składać z siedmiu tomów o objętości
96 stron każdy.

Lucky Luke. Ucieczka Daltonów, tom 15

Scenariusz: René Goscinny.
Rysunki: Morris.

Daltonowie utknęli w więzieniu, w którym mają spędzić trzysta sześćdziesiąt siedem lat!
Sprawują się bardzo dobrze i nawet nie planują ucieczki do czasu, gdy dowiadują się, że w
pobliskim mieście zatrzymał się ich odwieczny wróg – Lucky Luke. To ich mobilizuje na tyle, że pokonują mury ośrodka o zaostrzonym rygorze z kulą u nogi. Daltonowie marzą o zemście na człowieku, który wsadził ich za kratki. Przyświeca im jeden cel – narazić dobre imię Samotnego Kowboja i go ośmieszyć. Jaki będzie wynik starcia czterech kryminalistów oraz stróża prawa i jego wiernego konia?

Serię Lucky Luke wymyślił znakomity francuski rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere,
1923–2001), który później tworzył ją wraz ze sławnym pisarzem René Goscinnym (1926–
1977). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były przygotowywane
przez uznanych francuskich autorów.

Lucky Luke. Pętla na szyi, tom 72

Scenariusz: Laurent Gerra, Achdé.
Rysunki: Achdé.

Do więzienia, w którym Daltonowie odbywają długą karę, przychodzi postanowienie
prezydenckie na temat braci. Czterej bandyci spodziewają się amnestii, tymczasem zostają
skazani na natychmiastowe powieszenie! Słysząc o tym, Lucky Luke przybywa na miejsce
wykonania wyroku. W tym samym czasie Mama Dalton robi wszystko, aby ocalić ukochanych synków. I znajduje sposób – nietypowy, ale zgodny z prawem. Tak zaczynają się pełne humoru przygody Daltonów w wiosce Indian z plemienia Płaskich Głów…

Cykl Lucky Luke był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Rysownik Achdé jest współtwórcą kilkunastu serii humorystycznych, między innymi Big Twin, Esmeralda czy Kid Lucky. Natomiast Laurent Gerra to jeden z najsławniejszych we Francji kabareciarzy i komików radiowych, który postanowił pisać scenariusze do Lucky Luke’a, gdyż jest wielkim miłośnikiem tego cyklu.

Premiery 20 sierpnia

Star Wars Komiks. Star Wars – Kapitan Phasma, 4/2019

Scenariusz: Kelly Thompson, Robert Thompson, Ben Acker, Ben Blacker.
Rysunki: Marco Checchetto, Nicole Virella, Mike Mayhew.

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. Co dwa miesiące aż do 148
stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo
Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w serii należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych Wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem.

W czwartym tomie w 2019 roku znajdą się trzy opowieści, wszystkie powiązane z najnowszą
trylogią filmową, której ostatnia część trafi na ekrany w grudniu. Najdłuższy komiks
przedstawia losy kapitan Phasmy pomiędzy filmami Przebudzenie Mocy i Ostatni Jedi. Druga historia to kolejna przygodą Poego Damerona, który nie pierwszy raz wpada w tarapaty przez swoją niesubordynację. W trzeciej opowieści poznajemy dawniejsze dzieje rebelianckiej bazy na planecie Crait, w której bronił się Ruch Oporu w końcowych sekwencjach filmu Ostatni Jedi.

Marvel Komiks, nr 3/2019

Scenariusz: Jeff Parker, Paul Tobin.
Rysunki: Jacopo Camagni, Ronan Cliquet, Manuel Garcia, Alvin Lee, Roberto di Salvo.

Seria dla młodszych wielbicieli superbohaterów, w której co miesiąc ukazują się nowe przygody Spider-Mana, Hulka, Avengers oraz innych znanych i lubianych herosów Marvela. Na 112 stronach znajduje się aż pięć zamkniętych historii, które pierwotnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel Comics w serii Marvel Adventures, tworzonej specjalnie z myślą o młodszym odbiorcy.

W tym tomie Hulk, Iron Man i Spider-Man idą na koncert przestępcy władającego dźwiękiem, Doktor Strange z pomocą Petera Parkera łata dziury w tkance rzeczywistości, a sam Spidey mierzy się z Doktorem Octopusem. Tymczasem ważną ceremonię z udziałem Avengers zakłóca powrót złoczyńcy z czasów drugiej wojny światowej…

Premiery 21 sierpnia 2019

Mistrzowie Komiksu. Trylogia Nikopola

Scenariusz: Enki Bilal.
Rysunki: Enki Bilal.

Zbiorcze wydanie jednego z najbardziej intrygujących współczesnych komiksów. Trylogia
Nikopola to futurystyczna wizja Europy po wojnach atomowych. W rozgrywkę między
dyktatorem państwa-miasta Paryża a bogami z kosmosu wplątuje się zwykły człowiek, który
doprowadza do prawdziwej rewolucji społecznej…

Enki Bilal urodził się w Jugosławii 1951 roku. Doświadczenia związane z dorastaniem w
Belgradzie pod rządami komunistów w istotny sposób wpłynęły zarówno na graficzną tonację, jak i polityczną tematykę jego dzieł, tworzonych początkowo we współpracy z innymi artystami (zwłaszcza Pierre’em Christinem), a później samodzielnie. W Polsce znane są również inne jego albumy: Animal`z, Julia & Roem, Kolor powietrza, Fins de siecle: Falangi Czarnego Porządku, Polowanie, Legendy naszych czasów oraz Bug.

Marvel Classic. Deadpool Classic, tom 7

Scenariusz: Jimmy Palmiotti, Buddy Scalera.
Rysunki: Paul Chadwick, Georges Jeanty, Karl Kerschl, Michael Lopez, Darick Robertson, Liam Sharp, Anthony Williams.

Deadpool znów nie ma lekko. Akurat eliminował mafijnych bossów, gdy zawróciła mu w głowie pewna piękna tatuażystka, która jednak nie jest tym, kim się wydaje. Wkrótce Wade Wilson zdobędzie też własnego młodego pomagiera Pool Boya i wyrówna rachunki ze swoją byłą dziewczyną – zmiennokształtną Copycat. Na koniec przyjmie zlecenie na zamordowanie kolegi po fachu – samego Punishera!

DC Odrodzenie. Batman – Detective Comics – Upadek Batmanów, tom 6

Scenariusz: James Tynion IV.
Rysunki: Joe Bennett, Miguel Mendonça, Jesus Merino, Philippe Briones, Eddy Barrows.

Szósty tom serii Batman – Detective Comics pt. Upadek Batmanów. Red Robin powrócił. Podjął pracę nad usprawnieniem działania drużyny. Razem ze swoją dziewczyną Spoiler, Batwoman, Clayface’em, Batwingiem, Azraelem i Orphan pomaga Batmanowi ograniczyć liczbę przestępstw w mieście. Sukces będzie ich jednak drogo kosztował. Pierwsza Ofiara oraz jego Syndykat Ofiar pragną tylko jednego: aby Batman zapłacił za swoje czyny. Obrócili przeciwko Mrocznemu Rycerzowi całe miasto, porwali Clayface’a i zagrozili, że będą wypuszczać na wolność najniebezpieczniejszych pacjentów Azylu Arkham, jeśli Batman
nie zdejmie maski podczas transmisji na żywo. Wszystko, co stworzył Red Robin, aby zapewnić drużynie nową przyszłość, może się rozpaść, jeśli Syndykat Ofiar zatryumfuje…
Dodatkowo odkrywamy epizod z przeszłości Basila Karlo – poznajemy jego ojca, mężczyznę o tysiącu twarzach oraz jesteśmy świadkami wypadku, który zmienił wschodzącą gwiazdę
filmową w zmiennokształtnego Clayface’a.

DC Odrodzenie. Superman – Bizarrowersum, tom 7

Scenariusz: Patrick Gleason, Peter J. Tomasi.
Rysunki: Patrick Gleason, Doug Mahnke, Scott Godlewski.

Siódmy i ostatni tom przygód Supermana pt. Bizarrowersum. Bizarro to jeden z
najdziwniejszych przeciwników Supermana! Kiedy Boyzarro, syn Bizarro, burzy spokojne życie Kentów, syn Człowieka ze Stali, Superboy, musi wytężyć siły, aby utrzymać w ryzach swojego nowego potężnego kumpla. Lecz, jak ująłby to Boyzarro, to nie być dopiero początek. Cała armia istot ze świata Bizarro – wykoślawieni superbohaterowie i superłotrzy znani jako superwrogowie i Legion Ubawu – zamierza wszcząć wojnę!

Superman i jego syn muszą stawić czoło temu międzywymiarowemu zagrożeniu, gdyż los
Metropolis oraz ich ukochanego miasteczka Hamilton wisi na włosku! Wraz z tomem Superman – Bizarrowersum znany zespół scenarzystów Patrick Gleason i Peter J. Tomasi (Batman i Robin) wieńczy swoją pracę nad tą serią i domyka jeden z najbardziej wyróżniających się tytułów linii wydawniczej DC Odrodzenie.

DC Odrodzenie. Suicide Squad – Tajna historia oddziału specjalnego X, tom 6

Scenariusz: Rob Williams.
Rysunki: Barnaby Bagenda, Eleonora Carlini, Philippe Briones, Scot Eaton.

Szósty i ostatni tom serii Suicide Squad – Oddział Samobójców z linii wydawniczej DC
Odrodzenie. Obecnie Oddział Specjalny X jest lepiej znany jako Suicide Squad. Jednak niewiele osób wie, co się stało z pierwszym Oddziałem, który istniał w latach 50. XX wieku. Oryginalna drużyna, dowodzona przez Ricka Flaga seniora, broniła świata przed kosmitami, robotami, a nawet dinozaurami. Harley Quinn wraz z Suicide Squad będzie musiała dokończyć ostatnią misję swoich poprzedników! Czerwony Potwór, największe zagrożenie z kosmosu, jakie do tej pory pojawiło się w Układzie Słonecznym, wydostaje się z więzienia na Księżycu. Pomiędzy nim a Ziemią staje Oddział Samobójców. Okazuje się jednak, że ktoś próbuje za wszelką cenę chronić tajemnicę związaną z Oddziałem Specjalnym X.
Oto opowieść o tajemnicach, miłości, poświęceniu i kłamstwach. Po zakończeniu tej misji Suicide Squad już nigdy nie będzie taki sam!

Rob Williams (Unfollow) ujawnia utajnione rozdziały historii Oddziału Samobójców w
oszałamiającej opowieści, do której plansze stworzyli: Barnaby Bagenda (The Omega Men),
Eleonora Carlini (Doctor Who), Philippe Briones (Aquaman), Scot Eaton (Swamp Thing) i
Wilfredo Torres (Black Panther).

Marvel Now 2.0, Ms Marvel – II wojna domowa, tom 6

Scenariusz: G. Willow Wilson.
Rysunki: Adrian Alphona, Mirka Andolfo, Takeshi Miyazawa.

Odkąd przebudziły się moce Ulyssesa, jasnowidza z Inhumans, ukochane miasto Ms Marvel
zmieniło się w poligon doświadczalny dla nowej metody zapobiegania przestępstwom.
Kamala, na polecenie Carol Danvers, przewodzi oddziałowi aresztującemu każdego, kto
choćby pomyśli o popełnieniu zbrodni. Liczba przestępstw spada, tylko czy to właściwy sposób na spełnienie marzenia o bezpieczniejszym świecie? I komu dochowa wierności Kamala, gdy będzie musiała wybrać pomiędzy mentorką a przyjaciółmi?

Scenariusz tego tomu napisała G. Willow Wilson (Cairo, Air, A-Force), a zilustrowali go: Adrian Alphona (Runaways), Mirka Andolfo (Wbrew naturze, Sacro/Profano) i Takeshi Miyazawa (Runaways, Spider-Man Loves Mary Jane).

Marvel Now 2.0, Deadpool – II wojna domowa, tom 5

Scenariusz: Gerry Duggan.
Rysunki: Mike Hawthorne, Scott Koblish.

Piąty tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Najemnicy do Wzięcia
pod dowództwem Wade’a Wilsona to niewątpliwie najlepsza, najbardziej zgrana i bezinteresowna drużyna na świecie. Albo i nie. W każdym razie wszyscy stawią się na
wezwanie, gdy w społeczności superbohaterów wybuchnie wojna domowa… i być może
będzie to ich ostatni wspólny wyczyn. Czy bez wsparcia towarzyszy Deadpool zdoła następnie powstrzymać szalonego Madcapa, który poprzysiągł mu zemstę?

Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan (Hawkeye kontra Deadpool, Uncanny Avengers), a rysunki stworzyli Mike Hawthorne (Za królową i ojczyznę) i Scott Koblish (Deadpool).

Marvel Now 2.0, Avengers – II wojna domowa, tom 3

Scenariusz: Mark Waid.
Rysunki: Adam Kubert.

Trzeci tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Ulysses z rasy Inhumans potrafi przewidzieć przyszłość. To odkrycie wywołało rozłam wśród superbohaterów, wobec którego nikt z Avengers nie może pozostać obojętny. Rozczarowana swoimi idolami Wasp spróbuje rozwiązać konflikt dzięki nauce. Vision uda się w podróż w czasie, aby dopaść zaprzysięgłego wroga Ziemi. Tymczasem Thor zasięgnie rady u wszechwiedzącego strażnika Bifrostu… i przekona się, że znajomość przyszłości nie zawsze zapewnia przewagę.

Scenariusz tego tomu napisał Mark Waid (Daredevil, Deadpool, Fantastyczna Czwórka), a
rysunki stworzył Adam Kubert (Avengers i X-Men: Axis, Ultimate X-Men, Wolverine: Geneza II).

Kajko i Kokosz. Zamach na Milusza

Scenariusz: Janusz Christa.
Rysunki: Janusz Christa.

Kajko i Kokosz – Zamach na Milusza (czyli Zamach na Milusia) to drugi album przetłumaczony na język kaszubski (przed laty nakładem wydawnictwa Egmont ukazał się album Kajko i Kokosz – Na latowiskù). Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód.
Komiks powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma
młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię,
a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze.
Kajko czy Kokosz? Który z wojów dostanie skierowanie na wczasy? Obaj zasłużyli, ale Referent do Spraw Turystyki i Wypoczynku przywiózł tylko jedno skierowanie…

Na szczęście Lubawa, żona kasztelana Mirmiła, jest nie tylko gospodarną, ale i mądrą kobietą, wpada więc na pomysł, aby na turystyczną wyspę plemienia Ranów wysłać oficjalnie Kajka, a Kokosz dołączyłby do niego na gapę. Przyjaciele jadą więc na wypoczynek, który, jak się okaże, wymaga wyjątkowo dużo wysiłku, bo i problemów jest niemało na wczasach. Wszystko zaczyna się od konfliktu z arcykapłanem boga Porewita (oraz miłośnikiem miodu i hipnozy), a później wojowie lądują w warowni wikingów. Na szczęście wieści o ich krwiożerczości okazują się mocno przesadzone. A w tym samym czasie w okolicy Mirmiłowa Zbójcerze knują, jak wykorzystać nieobecność obrońców grodu i wreszcie go zdobyć… Niezwykły język kaszubski w połączeniu z unikalnym humorem Chirsty to znakomita zabawa, a przy okazji materiał pomocniczy przy kultywacji tego języka.

Kasia i jej kot, tom 2

Scenariusz: Hervé Richez, Christophe Cazenove.
Rysunki: Yrgane Ramon.

Drugi album zbiorczy serii humorystycznej o dziewczynce i jej kocie. Opowieść nie tylko dla
miłośników kotów! Kasia, jej tata i ich niesforny kot przeprowadzają się do nowego domu. Sushiemu najbardziej podoba się duży ogród, gdzie może szaleć, choć niezbyt przypada mu do gustu basen z bardzo mokrą wodą. Niedługo potem życie spokojnej rodziny wywraca się do góry nogami, gdy tata zakochuje się w pewnej pani. Najpierw coraz częściej wychodzi wieczorami, później zabiera całą gromadkę na romantyczną wycieczkę do pięknej Wenecji, a w końcu oznajmia, że on i jego wybranka zamierzają razem zamieszkać. Szykuje się druga przeprowadzka…

Czy Sushi dobrze ją zniesie? Na pewno, o ile spodoba mu się ogród w kolejnym domu!
Scenariusz cyklu tworzą doświadczeni autorzy: znany w Polsce z serii Sisters Christophe
Cazenove oraz Hervé Richez, a rysunki są dziełem debiutantki Yrgane Ramon, która zdobyła we Francji uznanie właśnie opowieścią o Kasi i jej kocie. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: 4–6. Seria Kasia i jej kot należy do linii wydawniczej KOMIKSY SĄ SUPER!, w której ukazują się również takie tytuły, jak: Studio Tańca, Lou!, Ernest i Rebeka oraz Ptyś i Bill. Przedstawiamy w niej humorystyczne, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci,bestsellery na europejskim rynku wydawniczym.

Źródło: informacja prasowa Egmont Polska

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments