Proces Siódemki z Chicago w październiku w Netflix

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 15.09.2020, 12:31 Aktualizacja: 15.09.2021, 13:30
Dramat sądowy to jeden z najpopularniejszych gatunków w dziejach amerykańskiej kinematografii. W październiku w Netflix pojawi się kolejne ekranowe dzieło go reprezentujące. Za reżyserię oraz scenariusz filmu odpowiada zdobywca nagrody Oscara Aaron Sorkin. Zapowiadamy premierę opartego na wydarzeniach z 1968 roku Procesu Siódemki z Chicago.
0 Udostępnień

Nowy film Aarona Sorkina w Netflix

Już 16 października do wybranych kin w naszym kraju trafi najnowszy film Aarona Sorkina. Dla wielu kinomanów istotniejszą informacją może być to, że Proces Siódemki z Chicago pojawi się w tym samym dniu także na platformie Netflix i bez wątpienia stanowić będzie jedną z najciekawszych premierowych pozycji przyszłego miesiąca w popularnym serwisie. Sorkin nie tylko stanął za kamerą, lecz odpowiada także za scenariusz do filmu, którego fabułę oparł na podstawie autentycznych wydarzeń.

Oczywiście zaznajomieni z twórczością nowojorskiego filmowca widzowie nie będą tym faktem zaskoczeni. W obiegu społecznym Sorkin znany jest przede wszystkim jako scenarzysta. Dość wspomnieć o otrzymaniu statuetki Oscara, którą przyznano mu za scenariusz do filmu Davida Finchera The Social Network. Do najważniejszej filmowej nagrody świata Sorkin nominowany był jeszcze dwukrotnie, ale zarówno Moneyball, jak i Gra o wszystko tym razem triumfu mu nie przyniosły. Dwukrotny laureat Złotego Globu zdążył jednak zbudować na tyle silną pozycję w hollywoodzkim świecie, że jego najnowsze, tym razem również reżyserskie, dokonanie powinno przyciągnąć uwagę rzeszy widzów.

Siedmiu oskarżonych

Sorkin udowodnił, że znakomicie radzi sobie z prawdziwymi historiami. Nieprzypadkowo w jego scenariuszowym dorobku znajdziemy tak wiele opowieści biograficznych. Proces Siódemki z Chicago przybliży odbiorcom filmu wydarzenia z 1968 roku, gdy zorganizowano pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej. Ostatecznie demonstracja przerodziła się w krwawe starcie z policją oraz Gwardią Narodową. Jej organizatorów oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek, co doprowadziło do procesu, który na zawsze zapisał się w kartach historii.

W filmie nie zabraknie wielu rozpoznawalnych i cenionych aktorów. Obsadę tworzą takie nazwiska jak Eddie Redmayne, Joseph Gordon-Levitt, Sacha Baron Cohen, Frank Langella czy Michael Keaton. Na pierwszym planie pojawi się także Yahya Abdul-Mateen II. Jak już sugeruje zarys fabuły, Proces Siódemki z Chicago to pod względem gatunkowym dramat sądowy, czyli sfera kina, w której Amerykanie odnajdują się znakomicie i od wielu lat ich ekranowe historie poświęcone wymierzaniu sprawiedliwości wzbudzają niemałe emocje.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments