Project 007 – gra o Jamesie Bondzie od IO Interactive, twórców Hitmana

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 20.11.2020, 12:25 Aktualizacja: 20.11.2021, 12:25
robione są przez mało znane, niedoświadczone zespoły, a projekt robiony jest na ostatnią chwilę przy niewielkim budżecie, byle tylko wyrobić się na kinową premierę oryginału. Nie inaczej było w przypadku gier o Jamesie Bondzie, które były co najwyżej przeciętne. Teraz jednak do tematu podeszło IO Interactive – twórcy Hitmana zaprezentowali wczoraj pierwszy teaser z Project 007.
0 Udostępnień

IO Interactive opowie, jak Bond zdobył licencję agenta 00

Tydzień temu na GamesIndustry.biz ukazał się artykuł “Dlaczego nie ma żadnej gry o Jamesie Bondzie?”, w którym autor przybliża losy produkcji bazujących na przygodach agenta 007. W większości przypadków były to mierne produkcyjniaki, których zadaniem była promocja filmu. To zmienić ma się za sprawą Project 007, czyli nowej gry IO Interactive, która opowiedzieć ma o pierwszej misji Bonda i tym, jak zdobył licencję 00.

Studio odpowiedzialne za serię Hitman zaprezentowało jedynie krótki teaser, ale i tak materiał wywołał sporą burzę w Internecie. Przede wszystkim dlatego, że może to być pierwsza gra o agencie Jej Królewskiej Mości, która będzie przynajmniej kompetentna. Z drugiej strony, nie wiemy o niej absolutnie nic (tytuł również jest najprawdopodobniej roboczy) oprócz tego, że za grę odpowiada znane studio. Studio, które zajmie się zarówno produkcją, jak i wydaniem swojej nowej gry – po odłączeniu się od Square Enix IO Interactive działa samodzielnie.

Deweloperzy pracują aktualnie nad Hitmanem 3, którego premierę zaplanowano na 20 stycznia 2021 roku na komputerach osobistych oraz konsolach, zarówno 8., jak i 9. generacji. Nie wiadomo, w jakiej fazie produkcji jest Project 007, ale mini pewnie jeszcze sporo czasu zanim studio zdecyduje się na pokazanie konkretów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments