Project CARS 3 – premiera latem tego roku!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 25.06.2020, 14:18 Aktualizacja: 26.06.2021, 13:20
Od gier oczekujemy doznania czegoś, co rzadko możliwe jest do osiągnięcia w prawdziwym życiu – przykładowo zagrać na wielkim stadionie piłkarskim. Ze względów bezpieczeństwa natomiast nie warto podkręcać prędkości na ulicach. Od tego bowiem są właśnie gry. Zapowiadamy premierę Project CARS 3, w której jazda samochodem nie ma żadnych ograniczeń!
w Project Cars 3 chodzi przede wszystkim o prędkość
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Project CARS 3 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Project CARS 3?

To już wiemy na pewno – Project CARS 3 ukaże się na rynku gier wideo latem bieżącego roku. Jedynym minusem jest to, że premiera odbędzie się bliżej końca wakacji i jej dokładny termin to 28 sierpnia. Niemniej przykładowo dla uczniów przerażonych wizją zbliżającej się inauguracji nowego roku szkolnego może to być przyjemne osłodzenie tego trudnego momentu.

kiedy premiera Project Cars 3?

Gra ukaże się w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie jest jeszcze potwierdzona data premiery, lecz możemy się spodziewać również wydania na konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Wersję na komputery osobiste powinniśmy kupić m.in.za pośrednictwem platformy Steam, jak jest to możliwe w przypadku dwóch poprzednich części.

Nowa część, nowe możliwości

Przygotowaniem gry zajmie się ekipa z Slightly Mad Studios – absolutni specjaliści od gier samochodowych, dość wspomnieć takie przygotowane przez nich tytuły jak Need for Speed Shift, Shift 2: Unleashed czy Test Drive: Ferrari Racing Legends. Za wydanie gry odpowie natomiast Bandai Namco Entertainment.

Oczywiście, jak w przypadku wielu gier sportowych, trudno mówić o jakiejś konkretnej linii fabularnej. Do naszej dyspozycji oddany zostaje zestaw rozmaitych trybów i od woli użytkownika zależy, jak się potoczy historia jego korzystania z zasobów gry. W Project CARS 3 zagramy zarówno indywidualnie, jak i w większym gronie. Aktywny dla gier samochodowych tryb multiplayer (w omawianej grze zawierający trzy opcje – w tym szybkich wyścigów) to wręcz podstawa.

Jak zawsze największe zainteresowanie powinien wzbudzać tryb kariery – w najnowszej części wyraźnie rozbudowany. Oczywiście o wszystkich wprowadzonych zmianach najlepiej dowiemy się już z samej rozgrywki, ale już teraz warto wspomnieć o jednej nowince – pojawią się nowe opcje określania poziomu trudności i bardziej ambitni kierowcy będą mogli go zwiększyć, aby z większym wysiłkiem dbać o rozwój i tym samym bliższym naturalnym odczuciom zasmakować rodzącemu się postępowi; ci mniej zaznajomieni z grą oraz pragnący jak najszybciej wzbić się na szczyt mogą liczyć na bardziej przystępne, prostsze dla nich wyzwania i szybszy progres. Do wyboru, do koloru.

W trójce czeka na nas ponad 200 samochodów oraz około 140 tras! W trybie kariery auta będziemy przechowywać w prywatnym garażu i je personalizować – zmieniać ogólny wygląd, opony, silnik, zawieszenie, felgi itd. Kolejne sukcesy odnoszone na torze pozwolą nam na stałe zaopatrywanie pojazdu w coraz to lepsze elementy. Oczywiście wszystko należy robić z głową i podejmować racjonalne decyzje – to, jak wyposażymy nasz samochód, wpływa na późniejsze sterowanie nim oraz moc.

W Project CARS 3 wśród nowości można wskazać także przygotowanie nowego systemu opon, ulepszenia sztucznej inteligencji, co na pewno wpłynie pozytywnie na rywalizację na torze i podkręci jej poziom realizmu – w końcu nic tak nie denerwuje, jak zmagania z przeciwnikami, którzy postępują wyłącznie w zgodzie z wcześniej zaprogramowanymi szablonami i nie reagują na bieżące zdarzenia.

Efektowniej oraz bardziej naturalnie mają się prezentować kraksy, a przy dłuższym wciśnięciu pedału gazu bardziej odczujemy osiągniętą prędkość. Project CARS 3 przygotowano w oparciu o zmodyfikowany silnik Madness, zatem zaznajomieni z wcześniejszymi częściami gracze doskonale wiedzą, że można liczyć na precyzyjnie wykonane modele samochodów oraz realistyczną grafikę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments