Project: Mara. Trzeci dziennik deweloperski już dostępny

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 19.01.2021, 12:07 Aktualizacja: 19.01.2022, 12:07
Minął już ponad rok od zapowiedzi Project: Mara, nowej gry Ninja Theory, a dalej nie wiemy o niej zbyt wiele. Bez wątpienia jednak projekt nie odszedł w zapomnienie. Wczoraj deweloperzy zaprezentowali kolejny materiał zza kulis, w którym opowiadają o wyzwaniach, na jakie natykają się przy okazji prac nad grą.
0 Udostępnień

Dążenie do realizmu

Zaprezentowany podczas The Game Awards 2019 zwiastun Senua’s Saga: Hellblade II spotkał się z dobrym przyjęciem, ale szybko okazało się, że to nie jedyne, nad czym pracuje Ninja Theory. Pod koniec stycznia zeszłego roku ujawniono, że powstaje Project: Mara. Ponownie na warsztat ma zostać wzięty temat chorób i zaburzeń psychicznych.

Od tamtego czasu nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, a wczorajszy materiał, będący trzecią częścią dzienników deweloperskich, nie zdradził za wiele w tym temacie. Dalej nie wiadomo, czym tak naprawdę będzie Project: Mara – samo studio podkreśla, że w jeszcze większym stopniu chce pokazać, jak wygląda życie osoby chorej na schizofrenię, w czym mają pomóc zgromadzone wcześniej informacje oraz konsultacje z Uniwersytetem w Cambridge. To właśnie przy współpracy deweloperów z Ninja Theory oraz pracowników uczelni narodził się pomysł stworzenia The Insight Project, programu mającego pomóc lepiej zrozumieć i leczyć zaburzenia i choroby psychiczne.

W skład wspomnianego projektu wchodzi zarówno nowy Hellblade, jak i Mara, a całość ma zostać zrealizowana przy pomocy Meliny Juergens, która wcieliła się w Senuę w grze z 2017 roku. Nie wiadomo na razie, kiedy i na jakie platformy ukaże się Project: Mara, ale biorąc pod uwagę to, że Ninja Theory jest studiem Microsoftu, gra pojawi się najprawdopodobniej tylko na pecetach i Xboksach.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments