Przyjaciele w HBO GO. Wszystkie sezony na platformie już w kwietniu

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 2.03.2021, 14:11 Aktualizacja: 2.03.2022, 14:11
W przyszłym miesiącu z pewnością otrzymamy wiele powodów do uśmiechu. Nie tylko za sprawą potencjalnie dobrej pogody. Do bazy danych HBO GO trafią bowiem Przyjaciele. Wszystkie sezony popularnego amerykańskiego serialu i jednej z najpopularniejszych komediowych produkcji w historii telewizji będą dostępne już od połowy kwietnia.
0 Udostępnień

Komediowy klasyk w HBO GO

Przyjaciele to jeden z tych seriali, do których można wrócić w każdej chwili i to bez znaczenia, jaki odcinek włączymy. Oczywiście przy pierwszym podejściu należy zapoznać się z tym kultowym serialem zgodnie z porządkiem chronologicznym, niemniej przy kolejnych seansach możliwe jest nielinearne przypominanie sobie wielu zabawnych gagów i szalonych perypetii szóstki tytułowych bohaterów.

Już niebawem wielokrotnie nagradzany oraz mający rzeszę oddanych fanów na całym świecie serial trafi do oferty HBO GO. Wszystkie sezony tej kultowej komediowej produkcji będą dostępne na popularnej platformie od 15 kwietnia. Łącznie to dziesięć części, na które składa się 236 epizodów. Poszczególny odcinek trwa około 22 minut, co spełnia podstawowe założenia sitcomu – telewizyjnego gatunku, który zwłaszcza w latach 90. prężnie się rozwijał i po pewnym czasie pojawił się także na polskim gruncie produkcyjnym.

Serial premierowo emitowany był od września 1994 roku do maja 2004 roku. Jego twórcami są Marta Kauffman oraz David Crane, którzy wraz z Kevinem Brightem pełnili także obowiązki producentów wykonawczych.

W gronie przyjaciół

Przyjaciele na szczególnie uznanie zapracowali także w Polsce i dlatego można być spokojnym o zainteresowanie serialem ze strony rodzimych użytkowników HBO GO. W naszym kraju po raz pierwszy emitowany był na antenie Canal+. W późniejszych latach na losy grupy młodych bohaterów można było trafić na szeregu innych kanałów, co potwierdza, że fenomen Przyjaciół pozostaje czymś aktualnym.

Od 15 kwietnia w HBO GO będzie można śledzić losy postaci, w które wcielili się znakomici, szeroko rozpoznawalni aktorzy. W rolach głównych wystąpili bowiem Jennifer Aniston jako Rachel Green, Courteney Cox jako Monica Geller, Lisa Kudrow jako Phoebe Buffay, Matt LeBlanc jako Joey Tribbiani, Matthew Perry jako Chandler Bing oraz David Schwimmer jako Ross Geller.

Na tym jednak lista sławnych osobistości się nie kończy. W Przyjaciołach nie brakuje gościnnych występów i to największych gwiazd amerykańskiego świata kina. Na planie serialu pojawili się m.in. Brad Pitt, Christina Applegate, Reese Witherspoon, Susan Sarandon, George Clooney, Paul Rudd, Tom Selleck, Bruce Willis, Kathleen Turner, Sean Penn, Gary Oldman, Ben Stiller, Winona Ryder czy Julia Roberts.

Przyjaciele to także jeden z najbardziej cenionych seriali telewizyjnych, co potwierdza zdobycie przez niego wielu nagród Emmy i Złotego Globu oraz licznych nominacji.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments