Puszka Pandory 2021. Pierwsza polska gra doczeka się reedycji

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 30.11.2020, 14:30 Aktualizacja: 30.11.2020, 14:30
Cytując Marcina Kosmana, byłego redaktora naczelnego Gamezilli i Polygamii, polskie gry to "nie tylko Wiedźmin". Marcin Borkowski postanowił przygotować reedycję pierwszej z nich, którą zresztą sam opracował w 1986 roku. Puszka Pandory to gra tekstowa wydana tylko na ZX Spectrum i właśnie ruszyła zbiórka na jej odnowioną edycję.
0 Udostępnień

Jedna trzecia planowanej kwoty już na koncie

Pod koniec zeszłego tygodnia pojawiła się informacja o zbiórce na Puszkę Pandory 2021, czyli reedycję produkcji z 1986 roku stworzonej z myślą o ZX Spectrum, która uznawana jest za pierwszą polską grę. Jej emulowana wersja pojawić się ma na pecetach, ale jak zapewnia Marcin Borkowski, autor projektu (również tego oryginalnego) w skład pakietu wejdzie także kaseta magnetofonowa. Dla niezorientowanych – to właśnie z tego nośnika uruchamiało się programy na ZX Spectrum.

Ale spokojnie, nie musicie mieć ZX Spectrum, ponieważ jedną z nagród wspomnianej na początku zbiórki jest ten retro komputer w wersji Next z podpisem Jima Bagleya, głównego twórcy urządzenia. Przygotowano dokładnie trzy takie pakiety, a cena jednego z nich to 3 tysiące złotych. W chwili pisania niniejszego tekstu pozostało jeszcze dwa zestawy.

Borek, znany głównie jako redaktor naczelny magazynu Top Secret w latach 1992-96, ustawił cel zbiórki na wspieram.to na 45 tysięcy złotych, a na ten moment zebrano ponad 17 tysięcy (130 wspierających). Jednymi z organizatorów całego przedsięwzięcia są włodarze magazynu Pixel, którzy ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenie z crowdfundingiem, wsparli swojego autora (Borek jest felietonistą w Pixelu od 2015 roku).

Wśród dodatkowych progów są m.in. mapa w formacie A3 czy fizyczne wydanie opowiadania Marka Baranieckiego „Głowa Kasandry”, które było inspiracją dla autora gry. Do tego można liczyć na zbiór felietonów Borka i dostęp do cyfrowego archiwum magazynu Pixel.

Zbiórka kończy się 10 stycznia 2021 roku, a kwotą gwarantującą dostanie gry jest minimum 80 złotych. Dostarczenie nagród również zaplanowane jest na pierwszy miesiąc przyszłego roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments