QuakeCon 2020 już w najbliższy weekend!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 3.08.2020, 14:33 Aktualizacja: 3.08.2021, 14:35
Na przełomie marca z kwietniem pojawił się oficjalny komunikat, zgodnie z którym tegoroczna edycja QuakeCon zostanie odwołana z przyczyny ogólnoświatowej walki z koronawirusem. Ostatecznie wydarzenie się odbędzie, lecz w nietypowej formie i QuakeCon obejrzymy wyłącznie w domowym zaciszu. Czego możemy się spodziewać po tegorocznych targach?
QuakeCon 2020
0 Udostępnień

W artykule na temat QuakeCon 2020 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się QuakeCon 2020?

W ostatni dzień marca zaczęły się pojawiać doniesienia o odwołaniu QuakeCon 2020 – w dodatku jubileuszowej, dwudziestej piątej edycji. W Polsce oficjalne komunikaty napłynęły 1 kwietnia, lecz niestety, nie okazały się być primaaprilisowym dowcipem. Niemniej sytuacja i tak potoczyła się nieco lepiej, niż można było przypuszczać na początku wiosny.

QuakeCon 2020 się odbędzie, lecz jako wydarzenie cyfrowe. Cykl pokazów potrwa od 7 do 9 sierpnia. Nazwa targów została już opatrzona dopiskiem „at Home”. Pomimo że ich forma ulegnie zasadniczej zmianie, to na szczęście niezmienna pozostaje bogata oferta wydarzenia i zgodnie z zapowiedziami przez trzy dni możemy się spodziewać łącznie ponad sześćdziesięciu godzin materiału bezpośrednio z QuakeCon 2020. Targi rozpoczną się tradycyjnym powitaniem QuakeCon o godzinie 18:00 czasu polskiego w piątek 7 sierpnia, a zakończą o godzinie 5:00 czasu polskiego w poniedziałek 10 sierpnia.

Jakich gier spodziewamy się po evencie?

W tym temacie twórcy danego wydarzenia zawsze starają się być szczególnie ostrożni – z jednej strony muszą się pojawić pewne mniej lub bardziej oficjalne doniesienia, aby odpowiednio zachęcić widownię do uczestnictwa (czy w tym roku – śledzenia) pokazu, z drugiej nie można zdradzić zbyt wiele, ponieważ zaszkodziłoby to emocjom odczuwanym podczas targów.

Od firmy Bethesda Softworks wiemy na pewno, że w ramach QuakeCon 2020 ma zamiar zaproponować wszystkim chętnym graczom zupełnie darmowy dostęp do jednego z największych klasyków oraz pionierów gatunku FPS – Quake’a. Użytkownicy, którzy wykażą chęć trochę dłuższej zabawy niż przez trzy sierpniowe dni, będą musieli założyć własne konto na serwisie Bethesda.net, pobrać cyfrową wersję gry i korzystać z niej za pośrednictwem Bethesda Launcher.

Ponadto jeżeli podczas charytatywnej zbiórki zostanie przekroczony próg dziesięciu tysięcy dolarów, wydawca zaoferuje również pobranie darmowej kopii Quake’a II – i to w wersji wspierającej technologię ray tracingu.

Możemy być również pewni, że podczas QuakeCon 2020 bohaterami danych bloków tematycznych będą takie serie gier jak DOOM, Fallout, Elder Scrolls i ich najnowsze części, a można się także spodziewać zapowiedzi Deathloop oraz Ghostwire: Tokyo. Ostatnie z tytułów ukażą się na konsole nowej generacji, Play Station 5 od Sony oraz Xbox Series X od Microsofot, odpowiednio w grudniu 2020 oraz w 2021 roku.

Gdzie obejrzymy QuakeCon 2020?

Wątpliwości wzbudzało to, czy o przebiegu targów dowiemy się jedynie z relacji (tekstowej lub audiowizualnej przygotowanej po pewnym czasie), czy otrzymamy bezpośredni przekaz z wydarzenia. Z niemałą przyjemnością możemy ogłosić, iż przewidziany jest stream i przez trzy kolejne sierpniowe dni będzie można usiąść wygodnie przed ekranem i na bieżąco obserwować wydarzenia z QuakeCon 2020.

Streaming dostępny będzie na kanale Twitch organizatora eventu, Bethesda Softworks.

Organizatorzy wydarzenia opisują przekaz jako Global Super Stream, w ramach którego odbędzie się trwająca ponad 60 godzin transmisja na żywo dla całego świata. Harmonogram QuakeCon 2020 został wypełniony trzydniowymi przekazami ze spotkań z wpływowymi osobistościami świata gier, koncertami na żywo, zbieraniem funduszy na cele charytatywne, panelami deweloperów i nie tylko.

Dokładną rozpiskę wydarzeń dla QuakeCon 2020 znajdziecie pod tym adresem.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments