Ratched. Premiera serialu we wrześniu w Netflix

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 31.07.2020, 15:17 Aktualizacja: 31.07.2021, 15:20
Filmowe historie o lekarzach zawsze przykuwały szczególną uwagę. Mniej miejsca w ekranowym świecie poświęca się pielęgniarkom – także walczącym o życie ludzi. Być może zmieni to nadchodząca premiera Ratched, nowego serialu, który już jesienią trafi na platformę Netflix. Fabuła koncentruje się na pracy tytułowej pielęgniarki w szpitalu psychiatrycznym. Inspiracją jest "Lot nad kukułczym gniazdem".
Premiera Ratched na Netflix już we wrześniu!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Ratched poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Ratched w Netflix?

Omawiany serial, do którego zdjęcia kręcono w słonecznej Kalifornii, zasili bazę danych popularnej platformy Netflix po wakacjach. Premiera Ratched odbędzie się 18 września 2020 roku. Na pierwszy sezon składa się osiem epizodów i w tym momencie jest to jedna z pierwszych premierowych pozycji, których jesienią mogą się spodziewać użytkownicy w Netflix.

Lot nad kukułczym gniazdem to pierwowzór Ratched.

Z racji, iż do września pozostało jeszcze kilka tygodni, warto czas oczekiwania poświęcić na zaznajomienie się z innymi premierami platformy. O wszystkich filmowych oraz serialowych nowościach, zaplanowanych na sierpień 2020 w Netflix, dowiecie się z naszego comiesięcznego zestawienia.

Pielęgniarka z powołania

Inspiracją do nakręcenia omawianego serialu i owiania fabuły wokół losów tytułowej postaci była pielęgniarka o tym samym nazwisku z arcydzieła Lot nad kukułczym gniazdem. W 1976 roku wybitna rola położnej przyniosła Louise Fletcher nagrodę Oscara. W zapowiadanym serialu w postać pielęgniarki wcieli się Sarah Paulson, a akcja rozgrywać będzie się w 1947 roku.

Ratched to serial o szpitalu psychiatrycznym.

Główna bohaterka przyjeżdża do Karoliny Północnej, aby szukać szczęścia na rynku pracy. Z racji swojego wykształcenia stara się znaleźć zatrudnienie w szpitalu psychiatrycznym. Ratched bardzo szybko udowodnia o swoim oddaniu wykonywanej pracy w ośrodku i należycie wykonuje swoje zadania, pracując na silną reputację. W szpitalu prowadzone są jednak rozmaite eksperymenty na ludzkich umysłach. Z upływem czasu przeobrażeniu ulega także psychika Ratched i w bohaterce odzywają się dotychczas głęboko skryte mroczniejsze cechy jej osobowości.

Kto wystąpi w serialu?

Z grona aktorów tworzących obsadę Ratched warto wyróżnić następujące nazwiska i bohaterów:

  • Sarah Paulson – Mildred Ratched
  • Cynthia Nixon – Gwendolyn Briggs
  • Judy Davis – siostra Betsy Bucket
  • Sharon Stone – Lenore Osgood
  • Jon Jon Briones – doktor Richard Hanover

Jednym z producentów wykonawczych serialu jest Ryan Murphy, powszechnie znany jako twórca serii American Horror Story.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments