Resident Evil 8: Village będzie straszyć od przyszłego roku

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 12.06.2020, 12:13 Aktualizacja: 12.06.2021, 12:23
Trzy lata kazali nam czekać twórcy ze studia Capcom na oficjalnie ogłoszenie kontynuacji Resident Evil 7: Biohazard. Ósma część kultowej serii z gatunku horroru trafi na rynek gier wideo, lecz nie tak prędko, jakbyśmy sobie tego życzyli. Co wiemy na temat Resident Evil 8: Village? Premiera nowego RE już w przyszłym roku!
Resident Evil 8: Village
14 Udostępnień

W artykule na temat premiery Resident Evil 8: Village poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Resident Evil 8: Village?

Na potrzeby niniejszego artykułu będziemy pisać o Resident Evil 8 – z pominięciem ostatniego członu z tytułu. Najnowsza część słynnej sagi z gatunku survival horroru ukaże się na rynku gier wideo w przyszłym roku. Do premiery zatem jeszcze daleko, co oznacza, że zainteresowania produkcją będzie tylko rosło. Tym bardziej, że odświeżone produkcje RE w rodzaju Resident Evil 3 Remake cieszyły się naprawdę sporym powodzeniem!

Na ten moment mamy potwierdzone ukazanie się Resident Evil 8 w wersjach na Microsoft Windows, PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Cieszyć powinno przygotowanie gry z myślą o konsolach najnowszej generacji. Biorąc pod uwagę tematykę całej serii oraz współczesne możliwości technologiczne, możemy zacierać ręce na myśl o naprawdę porządnie przygotowanej historii grozy.

Ucieczka przed demonami przeszłości

Akcja Resident Evil 8 rozgrywać się będzie w kilka lat po wydarzeniach z siódmej części serii. Powróci znany z Biohazard Ethan, pragnący na dobre uciec z Luizjany i zerwać ze wspomnieniami z mrocznej, przerażającej przeszłości. Opowieść przeniesie się zatem do tytułowej wioski, położonej gdzieś na europejskim kontynencie. Nie jest to jednak miejsce, które pozwoli bohaterowi na zaznanie wymarzonego spokoju.

Za Ethanem podąża Chris Redfield – także znana użytkownikom grającym w poprzednie części postać. Istotną rolę może ponownie odegrać Mia, żona protagonisty, którą gracze ratowali w siódemce. Znajomość poprzedniej części nie jest może wymagana i jej brak nie wpłynie na radość czerpaną z grania w Village, niemniej przed startem warto przynajmniej w zarysie mieć pojęcie o fabule z Biohazard.

Wioska, w której straszą wilkołaki

Już siódma część serii wniosła sporo świeżości i pod pewnymi względami była przełomowa. Przykładowo rozgrywaliśmy obserwowaliśmy z perspektywy pierwszej osoby, a naszymi przeciwnikami nie były klasyczne żywe trupy. W Resident Evil 8 także nie trafimy na typowe zombie. Zamiast nich należy się spodziewać bestii przypominających wilkołaki. Wynika to ze zmiany ogólnej atmosfery, na jaką się zdecydowali twórcy.

W zamierzeniu Village ma nieco odbiegać od bycia przedstawicielem gatunku science-fiction. W realistyczną, zasypaną śniegiem, mroźną scenerię wpisane zostaną elementy okultystyczne oraz nadprzyrodzone. Poza wspomnianymi wilkołakami pojawią się także wiedźmy. Klimat Resident Evil 8 może być wobec tego dość wyjątkowy w porównaniu do poprzednich serii, co zadecyduje także o zupełnie nowym doświadczeniu samego użytkownika.

Wilkołaki będą niezwykle wytrzymałe i ograniczenie swojego ataku do użycia broni palnej może nie wystarczyć. W Resident Evil 8 zmuszeni będziemy do dokładnego planowania swoich ofensywnych działań i wprowadzać efekty skradania oraz zaskoczenia. W najbardziej ekstremalnych i beznadziejnych przypadkach nie pozostanie nic innego, jak zabarykadowanie się w leśnej chacie i walka o przetrwanie za wszelką cenę.

Poza wiedźmą i wilkołakami naszym rywalem będą także powracające halucynacje i omamy wzrokowe. Granica pomiędzy światem rzeczywistym a urojonym mocno się zatrze i jako Ethan nie będziemy do końca pewni, co jest prawdziwe. Takie zabiegi mają podkręcać mroczną, gęstą atmosferę i potęgować poczucie zagrożenia oraz postępującego w umyśle protagonisty stanu szaleństwa.

Wedle wielu doniesień poza Ethanem możemy liczyć na dwie inne grywalne postaci. Do tej pory nie padły żadne konkretne informacje (spekulacje dotyczą choćby Chrisa Redfielda) i do tego rozwiązania należy podejść ze sporym dystansem. O możliwości zagrania więcej niż jednym bohaterem przekonamy się z pewnością jeszcze przed premierą Resident Evil 8: Village!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments