Returnal. Zapowiedź premiery na PS5

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 22.06.2020, 14:01 Aktualizacja: 22.06.2021, 14:01
Kosmos to dla ludzkości wciąż przestrzeń enigmatyczna, niepoznana. Jednocześnie zawiera olbrzymi potencjał na efektowne blockbusterowe filmy. Poza Ziemię lubią zostać zabrani także użytkownicy gier. Niedługo w podobną podróż udadzą się posiadacze PlayStation 5. Na konsolę nowej generacji wydany zostanie Returnal. Premierę tej nietuzinkowej gry przygotowuje Housemarque.
Returnal. Premiera gry exclusive tylko na PS5!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Returnal poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Returnal?

Data premiery gry nie jest jeszcze znana i tak naprawdę możliwe są dwa scenariusze – albo w Returnal zagramy jeszcze przed końcem bieżącego roku i ukaże się na rynku podobnie jak część zapowiadanych na PS5 produkcji z pokazu Future of Gaming, albo trafi na rynek dopiero w 2021 roku.

Przygotowaniem gry zajmuje się studio Housemarque, mające w swoim dorobku takie tytuły jak Dead Nation, Outland czy Resogun. W ostatnich latach produkty tego przedsiębiorstwa ukazały się głównie w wydaniach na PlayStation. Nie inaczej będzie w przypadku Returnal. Premiera zaplanowana jest jedynie na sprzęt Sony, z tą różnicą, że będzie to konsola nowej generacji.

Nietypowa historia w kosmosie

W Returnal wcielamy się w astronautkę, która przebywa w przestrzeni kosmicznej. Nie szykuje się jednak jeszcze jedna historia, w której mamy za zadanie wykazać się zdolnościami pilotowania i zniszczyć jakieś nieprzyjacielskie siły powietrzne, czy przyjąć rolę badacza i odkryć pochodzenie pozaziemskich istot. Codzienność bohaterki jest bardziej tuzinkowa, choć w gruncie rzeczy powtarzalna – nieustannie przeżywa to samo zdarzenie, którym jest rozbicie jej statku na nieznanej planecie.

Dzieje się tak w momencie, w którym umiera, albowiem w nieznanej jej części kosmosu czeka na nią wiele niebezpieczeństw. Śmierć nie oznacza jednak końca życia, lecz powrót do punktu wyjścia i odrodzenie, czego bohaterka jest w zupełności świadoma. Taki obrót sprawy z pewnością jej nie pomaga i zaczyna wyniszczać psychicznie, rodząc poczucie szaleństwa. Co odpowiada za tę pętlę? Jakie tajemnice się kryją za tym nietypowym zjawiskiem? Tylko rozwikłanie zagadki może pozwolić astronautce na powrót do spokojnej rzeczywistości.

Horror w przestrzeni galaktycznej

Nowe dzieło studia Housemarque promowane jest jako przedstawiciel gatunku science fiction oraz psychologicznego horroru. W praktyce może się okazać, że dominującymi elementami są jednak te wywodzące się z gier akcji. Przygotowana w oparciu o Unreal Engine 4 produkcja stanowi bowiem obserwowaną z perspektywy trzeciej osoby strzelankę, w której musimy pokonać szereg rozmaitych pozaziemskich istot.

Antagonistami będą przeróżne dziwactwa i stwory, których zwalczenie ma być środkiem do poznania prawdy o specyficznej rzeczywistości, w jakiej znalazła się bohaterka. Jednocześnie będą to przeciwnicy nad wyraz silni, albowiem powracającym motywem ma być śmierć naszej protagonistki i powracające odrodzenia. Returnal cechuje bowiem rozwiązanie z gatunku roguelike i śmierć postaci jest czynnikiem posuwającym akcję do przodu.

Brzmi to wszystko nieco zagmatwanie i tak naprawdę nie do końca wiadomo, czego po premierze Returnal powinniśmy się spodziewać. Rozgrywka zapowiada się na niezwykle dynamiczną i spektakularną, a biorąc pod uwagę mnogość zróżnicowanych fizycznie istot, na nudę na pewno narzekać nie będziemy. Oby nie zabrakło przy tym porządnej narracji i zajmującej fabuły. Punkt wyjścia jest intrygujący i oby na nim się nie skończyło.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments