Rewolucja w Blizzardzie. Jeff Kaplan odchodzi ze studia

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 21.04.2021, 12:30 Aktualizacja: 21.04.2022, 12:30
Główny reżyser Overwatcha opuszcza Blizzarda. Jeff Kaplan pracował w studiu przez blisko 20 lat.
0 Udostępnień

Fot. Blizzard

Kilkanaście godzin temu za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościom Twitter Jeff Kaplan ogłosił odejście ze studia Blizzard. Twórca gier podkreślił, że czyni to po 19 latach wspaniałej pracy i docenia szansę, jaką otrzymał, aby móc tworzyć rozmaite światy oraz bohaterów dla zaangażowanego, pełnego pasji grona odbiorców. Nieznane są konkretne powody podjętej decyzji, ani plany dewelopera na przyszłość.

Kaplan to główny reżyser gry Overwatch, sieciowej strzelanki FPS, która w 2016 roku ukazała się na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Trzy lata później wypuszczono wersję dedykowaną użytkownikom Nintendo Switch. Po komunikacie, zgodnie z którym Kaplan opuszcza Blizzard, z pewnością wielu fanów zadało sobie pytanie, co z planowaną drugą częścią gry?

Projekt wydaje się niezagrożony. Funkcję Kaplana przejmie Aaron Keller, który również może się pochwalić długim stażem i doświadczeniem w pracy w Blizzardzie. Przynależy do studia od 18 lat. Można wobec tego w ciemno założyć, że Overwatch 2 zostaje przekazany w odpowiednie ręce. Na ten moment nie wiemy jednak, kiedy sequel hitu z 2016 roku miałby trafić na rynek.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments