Jak w najciekawszy sposób uczcić trzydziestolecie podpisania konwencji o prawach dziecka, a jednocześnie dotrzeć do młodzieży z edukacyjnym tematem? UNICEF w tym celu postanowił stworzyć grę Right Runner i pobudzić młodzież przez najlepiej im znany model rozrywki.

UNICEF wspólpracuje z najlepszymi

Wykorzystując urządzenia mobilne i korzystając z doświadczenia zaangażowanych w akcję studiów (gra została stworzona przez amerykańskie Studio Nexus Studios wcześniej zaangażowane m.in. w projekt Big Bang AR with Tilda Swinton) powstał Right Runner.

Gra w systemie endless runner łącząca doświadczenia gry w Sonica (tu akurat wyszło doświadczenie developera – Goodboy wprowadził na Facebook Instant Games grę Sonic Jump) z kartą praw podstawowych dzieci i młodzieży.

Piękno i zagrożenia Ameryki Środkowej

Akcja recenzowanego Right Runnera rozgrywa się w Ameryce Środkowej i na Karaibach. Pędzimy przez pięknie narysowane lokacje na deskorolce lub biegamy w ekstremalnych warunkach. Po drodze musimy zebrać odpowiednią ilość trofeów i zabrać z trasy kompanów by ostateczny wynik był jak najlepszy.

Każdy kolejny rozdział gry jest poświęcony kolejnemu prawu. Ciekawe są jednak zagrożenia, które stają na naszej drodze: od baku bezpieczeństwa, poprzez pracę dzieci, aż po niechciane nastoletnie ciąże czy też przemoc w internecie.

Recenzja Right Runner – nie tak łatwo być najlepszym

Gra oparta jest o dosyć intuicyjne sterowanie dotykowe. Mimo wszystko poziom trudności jest tak wyważony, ze wprawdzie samo przejście planszy nie powinno sprawić nam problemu, ale wykręcenie dobrego wyniku to już co innego. Im więcej uda ci się wywalczyć, tym wyższy będzie twój wynik, więc Right Runner ma również element rywalizacji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat celów gry lub jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawach dzieci, warto odwiedzić oficjalną stronę internetową gry UNICEF.

Right Runner jest już dostępny w App Store i Google Play. Jest to całkowicie darmowa gra, której celem jest podnoszenie świadomości, a nie osiąganie zysków.

Zdjecie recenzji

Znakomita

Gra jest perfekcyjna, zarówno ze względu na grywalność i grafikę, jak i bycie znakomitym narzędziem edukacyjnym oraz platformą dla młodzieży.

Oceń grę

  • walor edukacyjny

  • doskonała grafika

  • grywalność oparta na wykręcaniu lepszych wyników


  • jak na tak cenną dla świata i darmową produkcję - brak

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pozwala mieć nadzieję, że druga odsłona przeboju Bloober Team także przypadnie do gustu graczom.

Loki w Fortnite

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pozwala mieć nadzieję, że druga odsłona przeboju Bloober Team także przypadnie do gustu graczom.

Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pozwala mieć nadzieję, że druga odsłona przeboju Bloober Team także przypadnie do gustu graczom.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments