Riot Control Simulator. Polska gra o pacyfikowaniu demonstracji

Radosław Dąbrowski Premiery i zapowiedzi Publikacja: 14.04.2021, 12:59 Aktualizacja: 14.04.2022, 12:59
Chwycenie za policyjną pałkę i ruszenie na tłum wściekłych demonstrantów? Taką „zabawę” zaoferuje Riot Control Simulator.
0 Udostępnień

Źródło: The PlayWay/YouTube

Materiału na nowe gry dostarcza nie tylko literatura czy filmy, ale niestety także bieżące wydarzenia polityczno-społeczne. Jesienne demonstracje na terenie naszego kraju czy inne podobnego rodzaju zamieszki, do których w ostatnim czasie dochodzi na całym świecie, stały się podstawą dla fabuły Riot Control Simulator. Bytomskie studio Corpix Games opracowało rozgrywkę, w której podstawowy cel stanowi pacyfikacja demonstracji.

Użytkownik wcieli się w jednego z policjantów i wyposażony w pałkę, tarczę, broń i inne niezbędne akcesoria ruszy z misją stłumienia ulicznych zamieszek. Pokojowe, dyplomatyczne rozwiązanie zawiązanych konfliktów wydaje się niewystarczające, zatem w większości przypadków trzeba będzie skorzystać z ekwipunku i dopuścić czynów fizycznych.

Dobrze by było, aby Riot Control Simulator okazało się czymś więcej niż tylko prostą rozgrywką opartą na pałowaniu sfrustrowanych obywateli. Jednocześnie trudno od zwykłej gry oczekiwać stania się ważnym komentarzem społecznym. O tym, co tak naprawdę przygotowali dla nas rodzimi producenci, przekonamy się w 2022 roku. Riot Control Simulator trafi na PC oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments