Rogue Company. Premiera gry jeszcze w tym roku?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 22.07.2020, 14:37 Aktualizacja: 22.07.2021, 14:38
Ratuj świat, wyglądaj dobrze i tłucz kasę – takim sloganem promują swoją grę twórcy ze studia First Watch Games oraz wydawca Hi-Rez Studios. Mowa o wieloosobowej strzelance nastawionej na sieciowe potyczki PvP toczone między dwiema drużynami. Premiera Rogue Company jeszcze w tym roku, a zamknięte testy beta już trwają!
Premiera Rogue Company jeszcze w tym roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Rogue Company poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Rogue Company?

Na zagranie w Rogue Company nie będziemy musieli długo czekać – co prawda konkretny termin nie został jeszcze ustalony, ale z dużym prawdopodobieństwem premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Pojawiają się nawet doniesienia o sierpniu, lecz w tym przypadku należy zachować nieco większy dystans. Za przygotowywanie produkcji odpowiada First Watch Games, wydaniem natomiast zajmie się Hi-Rez Studios.

Tytuł, który przygotowywany jest z myślą o modelu free-to-play, ukaże się w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, a zalążek tego, co nam zaoferuje, możemy już poznać w ramach zamkniętej bety. Co przyniesie premiera Rogue Company?

Specjaliści od ratowania świata

Fabularnie Rogue Company rozgrywa się w nieokreślonej, choć nie tak odległej naszym czasom, przyszłości. Nazwa gry odnosi się do syndykatu, skupiającego najlepszych najemników z całego świata. To specjalnie wykwalifikowani ludzie, których obowiązkami zawodowymi jest wyruszanie na najbardziej niebezpieczne i ryzykowne misje do wykonania.

Nikt inny nie jest w stanie lepiej zadbać o dobro świata niż członkowie elitarnej grupy Rouge Company. Użytkownik wciela się w jednego z tych szczególnie przygotowanych do rozmaitych zadań bojowników i w ścisłej współpracy z pozostałymi członkami drużyny musi stawić czoła szeregowi skomplikowanych zadań. Do dyspozycji będzie miał przede wszystkim broń dystansową.

W Rogue Company walczymy drużynowo

Rogue Company to strzelanka z rozgrywką postrzeganą z perspektywy trzeciej osoby, przeznaczona wyłącznie do gry wieloosobowej. Nastawiona jest na sieciowe potyczki PvP toczone między dwiema drużynami, więc po produkcji powinniśmy się spodziewać stałego napływu nowych broni, map, bohaterów czy innego rodzaju contentu, który dodawany jest każdego miesiąca do dziesiątek innych strzelanek online.

Skoro mówimy o produkcji, w której wszystko opiera się na trybie multiplayer i zakłada uczestnictwo wielu użytkowników, to twórcy musieli zadbać o odpowiednio rozbudowany zestaw postaci. W Rogue Company czeka na graczy spory wybór bohaterów. Każdy z nich został odmiennie scharakteryzowany i dysponuje różnymi umiejętnościami bojowymi. Wybór danej postaci może mieć niebagatelne znaczenie dla przebiegu starcia i losów drużyny, do której się przynależy.

W grze możemy wyróżnić dwa główne tryby rozgrywki. Extraction opiera się na walce w konfiguracji 4 vs 4. Wingman natomiast zakłada rywalizację w dwóch dwuosobowych zespołach. Oczywiście to tylko część opcji, które zastaniemy w pełnej wersji gry. Z pewnością więcej informacji o zawartości Rogue Company poznamy po zakończeniu zamkniętych testów beta.

W grze nie zabraknie dwóch niezwykle istotnych funkcji. Po pierwsze, cross-platform play, umożliwiającej uczestnictwo w obrębie tej samej rozgrywki posiadaczom różnych urządzeń; po drugie, cross-progression, zakładającej naprzemienne kontynuowanie tej samej gry na różnych sprzętach.

Zamknięte testy beta już ruszyły

Chociaż premiera Rogue Company powinna mieć miejsce w tym roku, szczególnie niecierpliwi gracze już mogą przymierzać się do rozgrywki. Za możliwość wczesnego dostępu należy (w przeliczeniu na polską walutę) zapłacić od ok. 42 do 164 złotych – w zależności od wybranego pakietu. Różnią się one dostępnymi agentami, przedmiotami oraz ilością waluty premium dostępnej po nabyciu zestawu.

Starter Founder’s Pack (w cenie 14,99 Euro) zawiera:

 • rzadki strój Speed Demon dla postaci Roni
 • epickie malowanie broni Solar Flare
 • emotkę tańca Superstar
 • rzadki spray Founder

Standard Founder’s Pack (w cenie 29,99 Euro) zawiera:

 • czterech dodatkowych grywalnych agentów: Phantom, Chaac, Lancer i Vy
 • rzadki strój Exterminatin do postaci Chaac
 • rzadki strój Speed Demon dla postaci Ronin
 • epickie malowanie broni Solar Flare
 • emotkę tańca Superstar
 • rzadki spray Founder

Ultimate Founder’s Pack (w cenie 59,99 Euro) zawiera:

 • czterech dodatkowych grywalnych agentów: Phantom, Chaac, Lancer i Vy
 • rzadki strój Exterminatin do postaci Chaac
 • epicki strój Night Runner do postaci Lancer
 • rzadki spray Chalked
 • epicka emotka tańca Leg Day
 • 1500 Rogue Bucks
 • rzadki strój Speed Demon dla postaci Ronin
 • epickie malowanie broni Solar Flare
 • emotkę tańca Superstar
 • rzadki spray Founder

Sądzicie, że premiera Rogue Company namiesza na rynku sieciowych strzelanek, czy może grze brakuje zbyt wiele, aby skutecznie mierzyć się z dziesiątkami innych przedstawicieli gatunku?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments