Rojst. Oficjalna zapowiedź drugiego sezonu

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 20.10.2020, 10:34 Aktualizacja: 20.10.2021, 10:34
W ostatnich latach polskich seriali kryminalnych otrzymujemy co nie miara. Tylko nieliczne zyskują wystarczające grono sympatyków, aby na poważnie rozważyć przez ich twórców kontynuowanie projektu. Jednym z nich jest Rojst. Dwa lata po premierze pierwszego sezonu zapowiedziano kolejne odcinki produkcji w reżyserii Jana Holoubka.
0 Udostępnień

Powódź stulecia

20 października bieżącego roku Netflix oficjalnie zapowiedział nadejście drugiego sezonu serialu Rojst. Polska produkcja w reżyserii Jana Holoubka zadebiutowała przed dwoma laty i z powodzeniem przykuła uwagę rzeszy rodzimych odbiorców. Być może nawet nie tylko ich – Pierwszy sezon serialu dostępny jest bowiem na Netflix na całym świecie. Na kontynuację Rojstu składać się będzie sześć epizodów, zatem będzie ona dłuższa od poprzednika o jeden odcinek. Akcja zaś zostanie przeniesiona z lat 80. do 1997 roku, gdy w południowej części kraju doszło do tzw. „powodzi stulecia”, przyczyniającej się do śmierci ponad stu osób oraz wielu szkód materialnych.

Swojego entuzjazmu związanego z ponownym stanięciem za kamerą na planie Rojstu nie ukrywa sam reżyser.

– Możliwość powrotu do świata i bohaterów Rojstu jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu,  jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak i indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika – każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości – przyznaje Jan Holoubek.

W obsadzie serialu znalazły się doskonale znane z jego pierwszej odsłony nazwiska – Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik oraz Zofia Wichłacz. Oczywiście nie zabraknie nowych twarzy, wśród nich Magdalena Różczka oraz Łukasz Simlat. Nad scenariuszem ponownie zasiadł Holoubek we współpracy z Kasprem Bajonem, o czym informuje Anna Nagler.

– Wraz z utalentowanymi polskimi twórcami kontynuujemy rozwój polskiego rynku audiowizualnego, realizując kolejne projekty serialowe. Miło mi poinformować, że w chwili obecnej trwają prace nad kontynuacją losów Piotra Zarzyckiego i Witolda Wanycza na planie drugiego sezonu serialu Rojst. Z połączenia talentów Jana Holoubka i Kaspra Bajona powstała wciągająca historia o zmianie obyczajowej okresu transformacji. Historia o pogoni za indywidualnym szczęściem i mierzeniem się z demonami przeszłości – stwierdza dyrektor produkcji oryginalnych Netflix w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Rojst: sezon 2 | Oficjalna zapowiedź | Netflix

Jeżeli słysząc "Kurier Wieczorny" nie myślisz o dostawie twojego nowego palta, to wiesz na co się zanosi. Rojst wraca z drugim sezonem w 2021 na Netflix.

Gepostet von Netflix am Dienstag, 20. Oktober 2020

Drugi sezon Rojstu pojawi się na platformie Netflix w 2021 roku. W najbliższych miesiącach powinniśmy otrzymać kolejne materiały promocyjne i lepiej poznać fabułę nadchodzących odcinków.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments