Rok 2020 kończymy z przytupem. Stalker 2 na krótkim materiale promocyjnym

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 31.12.2020, 16:16 Aktualizacja: 31.12.2021, 16:16
Studio GSC Game World postanowiło zaserwować graczom niespodziankę w postaci krótkiego filmiku ze Stalkera 2. O grze mówi się się już od jakiegoś czasu, jednak dotychczas wszystko ograniczało się do słownych zapowiedzi, z których wynikało, że ukraiński dewelopera szuka wsparcia poważniejszego inwestora. Okazał się nim Microsoft i po lipcowej zapowiedzi oraz pierwszym zwiastunie, dostaliśmy prawie minutowy materiał, który – według twórców – został nagrany na silniku gry. Niestety, premiera drugiego Stalkera to sprawa bardziej odległa, niż wszyscy przypuszczali.
0 Udostępnień

Powrót do Zony

Stalker: Cień Czarnobyla wydany w 2007 roku nie był grą idealną, ale zebrał wokół siebie na tyle oddaną społeczność, że deweloperzy z ukraińskiego studia GSC Game World postanowili wydać rok po roku dwie kolejne części, a sama produkcja doczekała się szeregu fanowskich modyfikacji. To właśnie dzięki nim Stalker jest ciągle żywy wśród społeczności graczy, ale nie oznacza to, że deweloperzy postanowili porzucić Zonę.

Wręcz przeciwnie – co kilka lat wracały informacje o ukraińskim studiu, które przygotowuje się do wydania kolejnej części Stalkera, ale dopiero dwa lata temu pojawił się oficjalny komunikat studia informujący o poszukiwaniu wydawcy. Nim okazał się Microsoft i już dwa lata później dostaliśmy pierwszy zwiastun zapowiadający drugiego Stalkera (tak w zasadzie to czwartym, ale kto by się przejmował kolejność w giereczkowie, prawda?).

Nowy materiał na silniku gry

I tak znaleźliśmy się w ostatnich dniach 2020 roku, a ukraińskie GSC Game World postanowiło zakończyć te trudnych 12 miesięcy, prezentując nowy materiał ze Stalkera 2. Nie jest on zbyt treściwy, bo trwa niecałą minutę, ale możemy się z niego dowiedzieć, że głównym bohaterem dwójki będzie niejaki Skif.

Data premiery gry ciągle pozostaje jednak tajemnicą – według początkowych informacji gra miała ukazać się w 2021 roku, jednak informacja ta, będąca częścią opisu materiału opublikowanego na kanale IGN-u, została szybko usunięta. Można zatem spokojnie założyć, że premiera Stalkera 2 nastąpi w bliżej niesprecyzowanym momencie 2022 roku, choć na więcej oficjalnych informacji będziemy musieli jeszcze poczekać.

Gra w pierwszej kolejności ma ukazać się na komputerach osobistych i Xboksie Series X|S, a od dnia premiery ma być dostępna w Game Passie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments