Rust powraca. Na konsole Sony i Microsoftu

Radosław Dąbrowski Premiery i zapowiedzi Publikacja: 21.05.2021, 8:00 Aktualizacja: 21.05.2021, 8:00
Dziś na rynku gier wideo zadebiutował survival "Rust" w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One.
0 Udostępnień

Fot. Steam

W lutym 2018 roku w sprzedaży znalazł się Rust – wyprodukowany oraz wydany przez studio Facepunch sandboksowy survival. Należy jednak zaznaczyć, że gra we wczesnym dostępie ukazała się dużo wcześniej – w 2013 roku. Trzy lata później natomiast doczekała się odświeżenia pod nazwą Rust Experimental. Teraz o produkcji inspirowanej takimi tytułami jak Minecraft czy S.T.A.L.K.E.R. ponownie jest głośno. Wszystko za sprawą dzisiejszego debiutu Rust na konsolach. Survial dedykowany został urządzeniom PlayStation 4 oraz Xbox One.

Rust oferuje rozgrywkę w trybie multiplayer. Użytkownik trafia do otwartego, rozbudowanego świata, w którym musi walczyć o przetrwanie. Istotne będzie zadbanie o regularny dostęp do takich podstawowych kwestii jak woda pitna, jedzenie czy schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W trakcie rozgrywki gracz spotka na swojej drodze innych użytkowników, również starających się utrzymać przy życiu kierowaną postać, a także szereg bohaterów niezależnych.

 

Jakie będą to relacje z innymi graczami, zależy już wyłącznie od nich – w grę wchodzi nawiązanie współpracy i wzajemna pomoc, albo walka o teren i niezbędne do przeżycia środki. Na początku gracz wyposażony będzie w kamień i pochodnię, ale wraz z postępem w grze jego ekwipunek będzie wzbogacany o nowe przedmioty – także te w wyniku potencjalnego zabójstwa postaci innego użytkownika. Rozgrywka utrzymana jest w postapokaliptycznym klimacie i już od 21 maja stała się dostępna dla posiadaczy konsol PlayStation 4 oraz Xbox One.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments