Scarlet Nexus. Premiera gry na PS5 w przyszłym roku

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 3.06.2020, 14:24 Aktualizacja: 3.06.2021, 14:30
W 2020 roku jeszcze wiele premierowych gier przed nami, ale twórcy dają nam powody, aby myśleć już o przyszłym roku i kolejnych nowościach. Jedną z nich jest oficjalnie zapowiedziana gra z gatunku RPG od studia Bandai Namco. Podajemy najważniejsze informacje na temat premiery Scarlet Nexus.
premiera Scarlet Nexus dopiero w 2021 roku
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Scarlet Nexus poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera gry Scarlet Nexus?

Scarlet Nexus trafi w ręce użytkowników najwcześniej dopiero w 2021 roku. Na ten moment nie są zauważalne żadne przesłanki, aby mogło się to wydarzyć wcześniej. O samej grze będziemy stopniowo poznawać kolejne informacje. Na pewno ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xbox One oraz konsole najnowszej generacji. To jedna z 35 potwierdzonych gier na PS5, która doczeka się również wersji na Xbox Series X.

Przygotowaniem Scarlet Nexus oraz w przyszłości wydaniem gry zajmie się Bandai Namco. To powstałe na zasadzie połączenia firm Bandai oraz Namco przedsiębiorstwo, które w swoim dorobku posiada między innymi tytuły z takich serii jak Tekken, Ace Combat czy Naruto.

Nieznany hormon człowieka przyszłości

W Scarlet Nexus zostaniemy zabrani do dalekiej, nieokreślonej przyszłości. Przełomowym dla ówczesnej rzeczywistości odkryciem stało się ustalenie, że w ludzkim mózgu jest pewien specjalny hormon, który wpływa na nabywanie przez człowieka umiejętności psychicznych oraz warunkuje jego ewolucję.

Scarlet Nexus ukaże się także na PS5

Problem rodzi się w momencie, gdy zainteresowanie wzbogaconymi o hormon mózgami przejawiają żywiące się nimi potwory – znane jako Inni. Wcielamy się w postać Yuito Sumeragiego, który ma za zadanie unicestwić monstra i ochronić świat przed niebezpieczeństwem. Do tego potrzebne mu będą wyjątkowe zdolności psychiczne. Standardowa broń bowiem to zdecydowanie za mało.

Ochroń świat przed mutantami

W Scarlet Nexus akcja rozgrywa się w futurystycznej metropolii New Himuka, zaprojektowanej na zasadzie inspiracji dwoma źródłami – klasycznym anime oraz zachodnim science-fiction. Spektakularną warstwą graficzną trójwymiarowej gry będziemy się delektować dzięki możliwej rozdzielczości 4K Ultra HD.

Najważniejsze zadanie, które czeka na użytkowników, to zgładzenie zagrażających ludzkości potworów. Naszą największą broń stanowią wyjątkowe umiejętności psychokinetyczne. Dane przedmioty oraz mniejsze lub większe obiekty wchodzące w skład otoczenia będziemy mogli podnosić i wykorzystywać do ataku przeciwnika.

W dość klasyczny sposób dla gatunku RPG (a właściwie jRPG) będziemy eksplorować rozbudowanych, pieczołowicie przygotowanych lokacji. Należy się spodziewać dynamicznego systemu walki, w których nie zabraknie elementów zręcznościowych, ale przede wszystkim wymagań związanych z obraniem odpowiedniej taktyki. Nie pokonamy potworów bez wykazania się zdolnościami strategicznymi.

Powinniśmy oczekiwać bogatego repertuaru kombinacji ataków. Wrogowie będą zróżnicowani fizycznie oraz umiejętnościowo i na pokonanie każdego z nich trzeba będzie znaleźć odrębny sposób. W Scarlet Nexus powalczymy wyłącznie w pojedynkę. Przygotowanie gry nie obejmuje wprowadzenia trybu multiplayer i podstawę dla rozgrywki stanowi kampania fabularna.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments